31. března 2012 10:09 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Paroubek: Že Janoušek jezdí stejným autem? Je mi to jedno

Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek oznamuje, že opouští řady sociální demokracie.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bývalý předseda ČSSD Jiří Paroubek oznamuje, že opouští řady sociální demokracie. | foto: ČTK

PRAHA Jiří Paroubek vylučuje, že by měl osobně cokoliv společného s limuzínou Audi, kterou minulý týden odjížděl z policie lobbista Roman Janoušek. "Nebyla moje, nepatřila mi, ani jsem na ni neměl leasing či nájemní smlouvu," reagoval na dotaz serveru Lidovky.cz.

Vozidlo, které minulý pátek odvezlo Romana Janouška od policejního výslechu, má stejnou poznávací značku jako auto, v němž jel tehdejší předseda ČSSD v roce 2007 na svatbu. O rok později do černé limuzíny s Paroubkem uvnitř zezadu naboural vůz, za jehož volantem seděla v té době mluvčí sociální demokracie Květa Kočová, upozornil server Novinky.cz. 

ČTĚTE TAKÉ:


Paroubek si na vůz vzpomíná, jenže nic blížšího o něm prý neví. "Přestali jsme ho používat před třemi lety, protože jsem pak jezdil škodovkou. Pokud se chcete k tomu autu dozvědět něco bližšího, možná vám to řekně pan Tvrdík (Jaroslav Tvrdík, bývalý volební manažer ČSSD, pozn. red.)," řekl Paroubek serveru Lidovky.cz.

Současný osud vozu spojený s kmotrem Janouškem nechává Paroubka chladným.  "Je mi to úplně jedno, abych pravdu řekl," pronesl.  

Na policejní stanici Janoušek skončil po tom, co opilý přejel svým vozem Vietnamku a ujel. Policisté ho dostihli, nicméně čelí podezření, že se k mocnému muži chovali nestandardně. Za zpackaný zásah se dokonce omluvil policejní prezident Petr Lessy, nepřímo také vyzval šéfa pražské policie Martina Vondráška, aby rezignoval.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Janoušek byl obviněn z těžkého ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozí tři až deset let za mřížemi. Sražená žena se musela podrobit operaci, je ale ve stabilizovaném stavu. Lobbista se jí přes advokáta omluvil. 

Ondřej Golis

Autor

Ondřej Golisondrej.golis@lidovky.czČlánky