10. července 2019 13:36 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

VIDEO: Ze své oběti měl mučením dostat peníze. Policie hledá podezřelého z únosu a vydírání

Policie hledá podezřelého, který údajně spolu s dalšími lidmi unesl před dvěma... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Policie hledá podezřelého, který údajně spolu s dalšími lidmi unesl před dvěma... | foto: Policie ČR

PRAHA Policie hledá podezřelého, který údajně spolu s dalšími lidmi unesl před dvěma lety v Praze muže. Mučením ho pak přiměli slíbit, že jim dá peníze. Policisté nedávno našli nové důkazy a zadrželi jednoho z údajných pachatelů. Nyní na policejním webu zveřejnili kamerový záznam únosu a snímek hledaného podezřelého.

Veřejnost žádá policie o pomoc při hledání muže. Pachatelům hrozí až 12 let vězení.

Pachatelé unesli dvaatřicetiletého muže v roce 2017 v Salmovské ulici v Praze 2. Podle policistů svou oběť nejprve několik dní sledovali a poté muže přepadli při venčení psa, naložili do auta a odvezli mimo Prahu. „Tam jej nepřetržitě po celou dobu trýznili a vydírali ve snaze od něj získat finanční hotovost. Muže nakonec pod velkým fyzickým a psychickým nátlakem přiměli k příslibu vydání větší finanční hotovosti, na základě kterého jej následující den pustili,“ sdělila mluvčí policie Eva Kropáčová. 

Letos podle ní detektivové našli k případu nové informace a důkazy. „Na jejich základě zadrželi a následně obvinili jednoho z přímých pachatelů, který se na únosu a vydírání podílel. Kriminalisté také získali podobu dalšího pachatele, který se na tomto závažném zločinu taktéž podílel,“ uvedla. „V případě, že poznáváte na fotografii či videozáznamu pachatele, nebo máte jakékoliv informace o jeho předchozím, či nynějším místě pohybu, bydlišti a osobách, s nimiž se stýká, informace prosím oznamte na linku 158 nebo 731 553 135,“ požádala veřejnost.

ČTK

NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?
NÁZORY: Jaké léky pro děti vzít na dovolenou?

Jaké léky s sebou berete na dovolenou pro děti?