Středa 23. června 2021svátek má Zdeňka 25 °C přeháňky až bouřky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman měl na Albertově čtyři příznivce. Stáli v hlídané VIP zóně

Příznivci prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Příznivci prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově. | foto: zdroj: joj.skReprofoto

PRAHA Prezident Miloš Zeman nebyl na pražském Albertově, kde ho demonstranti vypískali a házeli po něm vejce, bez podpory svých příznivců. Ve střeženém VIP sektoru se nacházeli čtyři jeho podporovatelé s oslavnými transparenty. „Pustila nás paní, která má na starosti protokol prezidenta,“ tvrdili.

Na prezidentovy podporovatele upozornila slovenská televize Joj, podle které prezident z tribuny svým příznivců dokonce i zamával. Čtveřice držela transparenty s hesly jako „Stojíme za svým prezidentem“ nebo „Ať žije prezident Zeman“. Jak se ale dostali do policií střežené VIP zóny, nevěděli s jistotou ani oni sami.

ČTĚTE TAKÉ:

„My jsme tady se skupinou. Přišla pro nás paní, která má na starosti protokol prezidenta,“ řekla Joj jedna ze čtyř podporovatelů.

Rektor Univerzity Karlovy Tomáš Zima však tvrdí, že žádné speciální sektory pro prezidentovy příznivce nebyly vytvořeny. „Pro návštěvníky byl vyhrazen prostor před tribunou, kde to byl veřejný prostor,“ míní.

Příznivci prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově.
Příznivci prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově.
Příznivci prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově.
Příznivci prezidenta Miloše Zemana na pražském Albertově.

Od podporovatelů se distancuje i Hrad. „Žádné příznivce ani odpůrce jsme neorganizovali,“ tvrdí mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Jestli byli sympatizanti prezidenta v blízkosti pódia bezpečnostním rizikem, nechtěl Ovčáček hodnotit. „To je věc policie, která byla na místě přítomná. Naším úkolem bylo zajistit vystoupení prezidentů a odhalení pamětní desky,“ vyjádřil se pro server Lidovky.cz.

Hrad nebude po policii vyžadovat, aby incident prošetřila. „Stejně jako nebudeme požadovat prošetřování toho, kdo hodil vejce, nebudeme ani vyžadovat prošetření tohoto. Není důvod,“ dodal Zemanův mluvčí.

Přístup do VIP prostoru se podle Joj schvaloval dlouho před akcí a byl určen pro delegaci čtyř pozvaných prezidentů, novináře a rektory. Navíc museli všichni účastníci před vstupem do zóny projít bezpečnostním rámem.

Lékařské špičky v kauze obřích pojistných podvodů. Hrozí jim až 10 let

Pojistky před soudem. Případem rozsáhlých pojistných podvodů se škodou zhruba... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Uznávaní doktoři „léčili“ neexistující zranění. V kauze tří stovek pojistných podvodů za 50 milionů korun je obžalováno...

Revmatoidní artritida může zkrátit život až o 15 let, varuje imunoložka

MUDr. Zuzana Humlová Ph.D. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Morové rány, pandemie tuberkulózy či cholery jako příčiny smrti medicína už takřka pohřbila. Nebezpečí ale číhá i u...

Tisknu se k zemi. A rakety se blíží! Reportérka pod sprchou raket Hamasu

Izraelský protiraketový systém Iron Dome ničí rakety odpálené z Gazy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Ležím na trávníku, příjemně teplý večer. Byla by to pohoda, ale je to peklo, místo hvězd totiž počítám na nebi zásahy...