1. dubna 2019 20:51 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman navštívil Matějskou pouť. Prohlédl si strašidelný zámek a dostal perníkové srdce

Prezident Miloš Zeman navštívil Matějskou pouť. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman navštívil Matějskou pouť. | foto: ČTK

Praha Prezident Miloš Zeman v pondělí navštívil Matějskou pouť na holešovickém Výstavišti v Praze. Prohlédl si strašidelný zámek a setkal se s provozovateli poutě. V pondělí to řekl prezidentův mluvčí Jan Ovčáček. Návštěvu hlavy státu potvrdil za organizátory poutě Jan Kočka.

„Krásné slunné dopoledne na Matějské pouti jsme si hezky užili, pan prezident s doprovodem zavítal na tradiční atrakci,“ napsal Ovčáček. Tradiční atrakcí podle něj byl strašidelný zámek. Dodal, že nechybělo setkání s provozovateli, kteří Zemanovi věnovali perníkové srdce.

Prezident Miloš Zeman navštívil Matějskou pouť.

Prezident Miloš Zeman navštívil Matějskou pouť.

Není to poprvé, kdy pan prezident za svou stávající politickou dráhu Matějskou pouť navštívil, doplnil mluvčí.

01.dubna 2019 v 12:53, příspěvek archivován: 01.dubna 2019 v 14:27

Nejen politikou je člověk živ! Pan prezident dnes dopoledne zavítal na Matějskou pouť, která se koná na pražském Výstavišti. Bylo to fajn :-) https://t.co/Kg292ijiBP

Historii Matějské pouti eviduje Národní knihovna v záznamech od roku 1595, díky únorovému termínu svátku svatého Matěje jde o první jarní pouť v Evropě.

Prezident Miloš Zeman navštívil Matějskou pouť.

Prezident Miloš Zeman navštívil Matějskou pouť.

Matějská pouť na Výstavišti nabízí přibližně stovku atrakcí, potrvá do 22. dubna. Každý rok navštíví Matějskou pouť desetitisíce lidí. V areálu se v pondělí koná charitativní den pro děti z dětských domovů, azylových domů a handicapované děti, na kterou mají všichni zdravotně postižení návštěvníci vstup zdarma.

ČTK

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.