Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 8 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman: Primátora jsem na hrad nezval, protože jím byl Hudeček

Zeman přijal na hradě i pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou a předal ji... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zeman přijal na hradě i pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou a předal ji... | foto: ČTK

PRAHA Prezident Miloš Zeman dříve na setkání s hejtmany nezval pražského primátora i proto, že jím byl Tomáš Hudeček. Řekl to, když na Pražském hradě před společným obědem vítal 13 hejtmanů a pražskou primátorku Adrianu Krnáčovou. S Hudečkem se Zeman rozcházel především v názoru na zahraniční politiku, včetně postoje Česka k Rusku nebo Číně. Hudeček mu na Twitteru oplatil stejnou mincí.

Když Zeman hejtmany vítal, zdůraznil, že je mezi nimi poprvé i pražská primátorka. „Mezi námi bych dodal, že jeden z důvodů, proč primátor nebyl zván na naše shromáždění, byla osoba pana Hudečka,“ konstatoval prezident bez dalších podrobností.

REAKCE TOMÁŠE HUDEČKA:

Vedle zahraniční sféry se oba politici v minulosti střetli i v otázce týkající se akademické oblasti. Tehdejší primátor Hudeček se před dvěma lety odmítl zúčastnit oslav státního svátku 28. října na Pražském hradě. Svým krokem chtěl podpořit rektory Masarykovy a Jihočeské univerzity, které Zeman na Hrad nepozval.

Zeman hejtmanům poděkoval za skvělou organizaci jeho návštěv v krajích a vyjádřil přání, aby politické subjekty, které reprezentují, dokázaly ocenit obrovskou práci, kterou dělají. Všem hejtmanům i pražské primátorce pak věnoval dárek v podobě zarámované české vlajky s věnováním.

Prezident Miloš Zeman (uprostřed) přijal 1. října na Pražském hradě hejtmany...
Jihomoravský hejtman Michal Hašek předal dar - lampu - prezidentu Miloši...

Na oplátku od hejtmanů dostal symbolickou zahradní lampu, kterou doplní 13 dalších luceren, jež mají zdobit park u zámku v Lánech. Obdržel také památeční plaketu k 15. výročí znovuobnovení krajů.

Oběd prezidenta s hejtmany a primátorkou má trvat asi hodinu a půl. Přesně stanovený program nemá, ale dá se očekávat, že se na něm povede debata o migraci nebo evropské politice.

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!