30. srpna 2017 16:51, aktualizováno  17:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman: V září do Prahy přiletí německý prezident Steinmeier

Německý prezident Frank-Walter Steinmeier | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Německý prezident Frank-Walter Steinmeier | foto: Reuters

PRAHA Do Prahy 12. září přiletí německý prezident Frank-Walter Steinmeier. Na setkání s českými velvyslanci to ve středu na Pražském hradě bez bližších podrobností řekl prezident Miloš Zeman.

Německý protějšek pozval Zeman k návštěvě Hradu letos v únoru poté, co byl Steinmeier zvolen prezidentem. V blahopřejném dopise tehdy ocenil jeho přínos k česko-německým vztahům. Vzpomněl také na společné setkání ze září 2014.

Zeman v dopise dodal, že si letos Česká republika a Německo připomínají 25 let od podpisu smlouvy o dobrém sousedství a 20 let od podpisu česko-německé deklarace. Steinmeierova návštěva by podle něj přispěla k důstojnému připomenutí těchto dvou významných výročí. Zároveň ocenil vysokou úroveň spolupráce v ekonomické i politické oblasti i mezi příhraničními regiony.

Před rokem v srpnu Česko navštívila německá kancléřka Angela Merkelová, která se tehdy setkala se Zemanem i premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD).

ČTK

Najdete na Lidovky.cz