19. března 2019 7:43, aktualizováno  9:10 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zeman vyjíždí do krajů. Nejdřív zavítá do Karlovarského, ten mu proplatí celou cestu

Prezident Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman. | foto: ČTK

Karlovy Vary Prezident Miloš Zeman se v úterý chce setkat s občany obcí v Karlovarském kraji, v nichž získal v posledních prezidentských volbách výraznou podporu. V kraji, jehož třídenní návštěvu v úterý zahajuje, zavítá také do hospice v Nejdku či Císařských lázní v Karlových Varech.

Náklady kraje na Zemanovu cestu

  • ubytování prezidenta a jeho doprovodu
  • slavnostní a pracovní obědy a večeře se členy vedení kraje, významnými osobnostmi regionu, zaměstnavateli, ...
  • ozvučení a moderování setkání s občany v jednotlivých obcích a se zastupiteli měst a obcí

Za Zemanovu nadcházející návštěvu ale Hrad platit nemusí, náklady hradí kraj. „Karlovarský kraj si váží toho, že prezident republiky zavítá do regionu, aby se zde setkal s občany a diskutoval o problémech našeho kraje,“ vysvětlila serveru Lidovky.cz mluvčí Karlovarského kraje Jana Pavlíková.

Při třídenní návštěvě se Zeman sejde s krajskými zastupiteli i představiteli obcí. Setká se s občany ve Vintířově, Aši, Kraslicích a Milhostově. Letos nemá v programu návštěvu firmy.

Cesta do Karlových Varů zahájí sérii Zemanových letošních návštěv v krajích, podobně jako tomu bylo v minulých letech. Kam pojede příště, zatím nebylo ohlášeno. Kraje v minulých letech řešily nákladné výdaje na prezidentovy cesty po regionech. Krajské samosprávy zaplatily za prezidentovy návštěvy od roku 2013 do začátku května 2017 téměř 17 milionů korun.

Před loňskou volbou prezidenta se objevovaly v regionech hlasy, že kraje vlastně platí Zemanovi předvolební kampaň. Ty proto chtěly otevírat diskuzi o financování prezidentových cest. Prezidentská kancelář se nechala slyšet, že do krajů, které nebudou ochotny náklady na cestu platit, nebude prezident vyjíždět.

Zemák 2.0 (banner).
ČTK, Lidovky.cz