Sobota 31. července 2021, svátek má Ignác
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zemřela dívka, jež byla po otravě metanolem v ústecké nemocnici

Česko

  20:33
PRAHA - Zemřela 16letá dívka, která byla po otravě metylalkoholem v nemocnici v Ústí nad Labem.

Ilustrační foto foto: ČTK

Uvedla to televize Nova. Severočeská policejní mluvčí Jana Matonohová řekla, že informaci nelze potvrdit, neboť policie na žádost rodiny k případu neposkytuje žádné informace.

ČTĚTE TAKÉ:

Dívka ležela v nemocnici od neděle 20. ledna. Byla první obětí metanolu v Ústeckém kraji. V České republice zemřelo od loňského podzimu na otravu jedovatým alkoholem už 39 lidí.

Nemocnice dívku přijala ve velmi vážném stavu, pacientka ležela na ARO. "Byl nasazen fomepizol," uvedl den po jejím přijetí mluvčí nemocnice Jiří Vondra. Fomepizol při otravě metanolem funguje jako protijed.

Dívka pocházela z Chomutovska, jedovatý alkohol ale vypila na Děčínsku, případem se proto zabývali děčínští policisté. Výsledky toxikologických testů ukázaly, že v lahvích, které policie v souvislosti s případem zkoumala, nebyl metanol. "U jedné z lahví byl mírně překročen hygienický limit, toto množství metanolu však nemohlo nijak ohrozit lidské zdraví," uvedla policejní mluvčí Šárka Poláčková. Dodala, že rozboru bylo podrobeno více než deset lahví. Podle lékařských laboratorních vyšetření se však dívka prokazatelně otrávila metanolem, potvrdil to mluvčí nemocnice Vondra.

Nejvíce otrav i úmrtí na otravu metanolem je v moravských krajích. Metanolová kauza vypukla loni v září. Policie už obvinila sedm desítek lidí. Třem ze stíhaných hrozí výjimečné tresty za úmyslné obecné ohrožení.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!