Čtvrtek 11. srpna 2022, svátek má Zuzana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Zeman podpořil vládu ve všech krocích, které směřují k řešení následků tornáda

Andrej Babiš a Miloš Zeman při setkání vlády na zámku v Lánech. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Lány (Kladensko) - Prezident Miloš Zeman na pondělním pracovním obědě podpořil vládu ve všech krocích, které směřují k řešení následků tornáda na jižní Moravě. Novinářům to po jednání na zámku v Lánech řekl vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Ministři vlády premiéra Andreje Babiše (ANO) strávili v Lánech zhruba dvě hodiny, podle Hamáčka seznamovali hlavu státu s tím, v jakém stavu jsou jejich resorty.
  14:32aktualizováno  15:27

Hamáček řekl, že dění na jižní Moravě bylo hlavním tématem. „Prezidenta jsme informovali, co projednala vláda, jaká opatření a programy mají pomoci,“ uvedl. Zeman se podle něj zajímal o problémy jednotlivých ministerstev. „Proběhlo takové kolečko, kdy jsme ho seznamovali s tím, v jakém jsou resorty stavu,“ uvedl. Zeman kabinetu vyjádřil podporu ve všech krocích, které směřují k řešení aktuální krize.

Ministři a ministryně Babišovy vlády přijeli 28. června 2021 před 13:00 na...
Ministři a ministryně Babišovy vlády přijeli 28. června 2021 před 13:00 na...

Vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) řekla, že Zeman se obvykle velmi zajímá o rozpočet, tentokrát tím však nechtěla schůzku zatěžovat. „Máme delší dobu domluvenou schůzku, která bude tento týden ve středu,“ vysvětlila.

Zeman bude volit ANO, předvolební koalice označil za podvod. Babiš by se mu líbil i jako kandidát na prezidenta

Ministři na pozvání prezidenta přijeli do Lán před 13:00. Předtím v pražském Hrzánském paláci probrali pomoc Hodonínsku a Břeclavsku, které byly ve čtvrtek postiženy tornádem, a další už běžnější agendu. Do Lán tentokrát přijeli auty, při minulé návštěvě použili autobus. Pracovní oběd v Lánech trval necelé dvě hodiny.

Obdobné jednání absolvovali členové vlády se Zemanem loni v únoru. Řešili tehdy dopady počínající koronavirové epidemie na ekonomiku, dotace na solární energii nebo sestavování státního rozpočtu. Předchozím společným jednáním byla adventní večeře v prosinci 2018.

Mluvčí vlády Jana Adamcová minulý týden řekla, že jde vlastně o tradiční novoroční oběd se členy vlády, který byl ale letos kvůli pandemii několikrát odložen. I loni se termín kvůli aktuálnímu dění několikrát posouval.

Autor:

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?
Léto venku s eMiminem: Na co se těšit v 6. soutěžním týdnu?

Léto venku s eMiminem je tady! Každý týden budeme soutěžit o fantastické ceny v celkové hodnotě 298.000 Kč. Sdílejte své letní zážitky, hodnoťte...

Mohlo by vás zajímat