Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: Noční vlci jedou tmou a vajíčka povolena

USA

  20:19
Dnešní den se nesl v motorkářském duchu. Noční vlci - ruští jezdci na motorkách obdivující Putina vzbudili rozruch téměř všech zemích, kudy chtějí projíždět. Ale klid, podle Miloše Zemana je to zbytečná hysterie.

Volby v Luhansku přijeli podpořit i členové ruského motorkářského gangu Noční vlci. foto: LN - Petra Procházková

Motorkářům se jejich spanilá jízda začíná komplikovat. Například v Česku měli původně nalézt pomoc a podporu místního motoklubu Red Eyed Crüe. Ten se ale účasti na akci nečekaně zřekl. Byla podle nich už příliš politická. (celý článek naleznete zde).

Kromě toho se už na ně naše policie připravuje. Právě seznam drobných „ústrků“ ukazuje, že i v demokratickém státě, lze velice jednoduše zkomplikovat život téměř každému. Pod heslem, „zakázat to možná nejde, ale budeme důsledně vyžadovat vše, co můžeme“, se asi divoká jízda nezkrotných mužů na silných strojích, změní v nudnou cestu bez alkoholu, v předepsané rychlosti a s vybavenou lékárničkou. (více čtěte zde)

A do třetice všeho motorkářského. Rozruch kolem okružní cesty na podporu Ruska a Putina je prý zbytečná hysterie. Prohlásil to prezident Miloš Zeman na návštěvě Vatikánu. Ten na jejich cestě nevidí nic špatného. Jde o prezidenstký trend - mít vždy opačný názor než ostatní, nebo projev sympatií k čemukoli ruskému? (text můžete číst zde)

Jen pro zpestření. Ruský klub se sám prezentuje těmito slovy. „Jsme motorkářský klub ruského ducha, klub vlastenců schopný sjednocovat Rusy a slovanské společenství cestou nezištného motorkářského bratrství.“ 

Raději na měkko

Chtělo by se říci, dobrá zpráva pro demokracii. Házení vajec na prezidenta Zemana, které se uskutečnilo loni 17. listopadu na pražském Albertově, není ani přestupek, natož trestný čin. Prezidentovi odpůrci tehdy zasypali Zemana vajíčky a bránit deštníky ho museli spolupracovníci i ochranka. (celý článek najdete zde)

Miloše Zemana musela ochranka proti rajčatům a vajíčkům chránit deštníky a vlastním tělem

Minulost má dlouhé nohy

V každé zemi se vždy po zásadní historické změně objevily hlasy, které moudře radily. Už se o tom nebavme, je to minulost, koho to bude za pár let zajímat. A vždy přišla doba, a je jedno zda za těch 10 nebo 100 let, která se právě o toto zajímala. V Česku k takovým tématům patří spolupráce s StB, na Slovensku doba Mečiarismu a v Turecku genocida Arménů. Téma, které bylo ignorováno a ignorace byla požadována i po spojencích. Nyní se po stu letech téma ve velkém vrací a zdá se, ještě pořádně zahýbe politikou. (více najdete zde)

Těla zmasakrovaných Arménů u východotureckého města Erzurum (1895).

Když může i ona...

A na závěr paní Babišová. Partnerka ministra financí Andreje Babiše (ANO) si totiž z oficiální cesty v USA přivezla domů luxusní kabelku a šaty, které ale zapomněla proclít. Ano, stane se. Bude ale teď ministerstvo přistupovat k podobným zoufalcům shovívavěji, když se může splést i manželka strážce státní kasy? (článek najdete zde)

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....