20. srpna 2015 20:06 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Zprávy dne podle editora: potoky bahna na D1, Rath vs. vystrašení králíci a Rusové vs. maďarské husy

Christina Aguilera | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Christina Aguilera | foto: Instagram

PRAHA I čtvrtek byl dnem, kdy mnozí lidé s něčím bojovali. Řidiči se silnicemi, odsouzení lidé s Metrostavem, ti na východě se západními potravinami, Christina Aguilera s nahotou a čtenáři se závratí. Tady jsou zprávy dne.

Prudký liják v neděli prověřil opravený úsek D1 mezi Šternovem a Psáři. Řidiči, kteří v této části dálnice jeli z kopce směrem ku Praze, popsali, že se na několika místech valily nebezpečné bahnité potoky. V dělícím pásu tam chybí žlab, který jiné části dálnice mají. Jedna z největších stavebních akcí současnosti tak ukázala slabé místo.

Voda z řeky Bradavy v Nezvěsticích uzavřela silnici ve směru na Žákavu.

Takhle to na D1 nevypadalo...

Lidé ujíždějící v nedělním odpoledni před desítkami tisíc návštěvníků brněnské Grand Prix se tak museli utkat s dalším „nepřítelem“, který však na dálnici neměl co dělat.

Voda se podle svědectví, které mají Lidovky.cz k dispozici, valila z protisměru přes středový pruh, kde nabírala zeminu a pokračovala v cestě skrze pruh ve směru na Prahu.¨

Zda opravdu dorazila až do hlavního města, se dočtete ZDE.

Podobná dramata, ba ještě větší (sic!) se můžete dočíst v knize, shrnující kauzu Rath. Malou ukázku díla z pera vedoucího serveru Lidovky.cz jsme přinesli už ráno. 

Člověk běží vedle překážek, které králík je přeskakuje.

„Byl docela z toho vyděšenej. Taky mi říká: Oni šíleně žvaněj do telefonu. I ten Anděl. Já už jsem s nima měl velký rozhovory. Tohle nejde. Mají času a peněz dost na to, aby zvedli prdel a šli se domluvit,‘ popisovala Pancová. Kott konečně nabral dech. ‚Metrostav má dneska problém, kam se podíváš. To je prosáklá firma. Strašně prosáklá. Všichni vědí, že topí strašlivým způsobem magistrátu. A teď je vystrašenej jak králík a chodí si sem vylévat srdíčko. Kdyby přišli aspoň s něčím konkrétním.‘ ‚A tak tohle je konkrétní,‘ ohradila se Pancová. ‚Vůbec. To jsou zase nějaký chiméry. Že se maj zaměřit na Střední Čechy. Ale nic konkrétního tam není. Já to nepodceňuju, opatrnosti není nikdy nazbyt. Vzpomínáš na toho Davida, co vyváděl s tím, že to je na státním zastupitelství? Vždycky přijdou vytřeštěný a skutek utek.“ 

Který z aktérů korupční aféry pronesl tato slova? Odpověď hledejte TADY.

Od králíků se přesunume k jiným zvířátkům. Konkrétně k husám. Z jakéhosi důvodu jsou ty maďarské v jistých zemích nemilovány.

Kremlem nařízené zničení importovaných potravin má kromě desítek zaživa upálených káčat i další oběti z řad drůbeže. V Tatarstánu zlikvidovali maďarské husy, a to vpravdě originálním způsobem: rozjezdili je buldozerem. Ochránci zvířat tentokrát mlčí, ptáci byli totiž už mrtví a zmražení. Ovšem co se internetových vtipů týče, rozpoutal incident hotovou bouři.

Muž na Ukrajině našel psa, který vypadá jako Putin.

Tamní policie objevila na pultech obchodu v obci Apastovo „kontraband“ v podobě trojice zmrzlých hus maďarské provenience. Se zmraženými ptáky se vypořádala značně bizarním způsobem: nejprve nad v igelitu zabalenými bezhlavými husami přečetla detailní „obžalobu“, načež proti zakázané drůbeži vyslala buldozer.

Co by na to řekla Marta Kubišová? Jde u mražených zvířátek o týrání? A co by na to řekl Vladimir Putin, známý příznivec čtyřnohých miláčků?

Christina Aguilera.

Tyto otázky zřejmě zůstanou nezodpovězeny. Naopak slavná zpěvačka Christina Aguilera vysvětlila, proč se sama fotí polonahá. „Cítila jsem, že bych s vámi měla sdílet osobní záležitosti.“

Tak děkujeme.

A kdo ještě nemá dost, může zabojovat se strachem z výšek a skočit do vody. Z 59 metrů. Vrhnout se ze skály, padat tři a půl vteřiny do prázdna a praštit sebou o vodní hladinu. Co běžným lidem může připadat jako noční můra, je vyhledávanou lahůdkou Laso Schallera. Tento švýcarský skokan nyní stanovil nový světový rekord ve výšce skoku do vody. Na děsivé video se můžete podívat ZDE.

Hezký večer, pokud možno bez bojů.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní
Vlhčenec ubrouskový: Krkonoše bojují s odpadky vtipnou kampaní

Krkonošský národní park (KRNAP) v loňském roce navštívilo téměř 3,8 milionu lidí. Negativním dopadem masové turistiky je velké množství odpadků, které po sobě lidé v přírodě zanechávají. Dobrovolníci jich každoročně sesbírají skoro 3 tuny.

Najdete na Lidovky.cz