Zraněný Jágr byl strůjcem vítězství

NEW YORK Jaromír Jágr dovedl hokejisty New Yorku Rangers ke čtvrté výhře za sebou, když jeho tým porazil Philadelphii 2:0. V poslední minutě úvodní třetiny vstřelil vítězný první gól a ve třetím dějství přihrál na druhou branku Brendanu Shanahanovi. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen brankář Henrik Lundqvist, jenž zlikvidoval všech 30 střel Flyers a počtvrté v sezoně udržel čisté konto.

Jágr se stal druhou hvězdou utkání. Na ledě zářil navzdory zranění třísel, které si přivodil v duelu proti New Jersey. Dlouho nebylo jasné, zda vůbec nastoupí. „Není to moc dobré,“ řekl ještě v neděli. Nakonec byl ale strůjcem úspěchu Rangers. „Od prvního střídání hrál skvěle,“ ocenil Jágrův výkon Brendan Shanahan.

Hlavní Jágrova chvíle přišla 33 sekund před koncem první třetiny. S pukem pronikl do útočného pásma a přestože byl střežen Braydonem Coburnem, vypálil zápěstím a našel místo nad lapačkou brankáře Martina Birona. Byl to jeho teprve třetí úspěšný zásah v sezoně. „Ten gól nám ohromně zvedl sebevědomí,“ zdůraznil Shanahan.

Podobně se v NHL dařilo také Tomáši Plekancovi z Montrealu, jenž gólem načal výhru Canadiens nad Buffalem 2:0 a byl rovněž autorem vítězné trefy.

***

Výsledky: New Jersey - Pittsburgh 0:5 (13. a 44. Crosby (na první SÝKORA), 17. Hall, 26. SÝKORA, 32. Christensen). Rangers -Philadelphia 2:0 (20. JÁGR, 57. Shanahan (JÁGR). Carolina - Washington 5:0 (5., 8. a 12. Stillman, 37. a 43. E. Staal). Florida -Tampa Bay 4:3 (10. O. Jokinen, 16. Peltonen, 31. Montador (KREPS), 59. Booth/VOKOUN kryl 24 střel, úspěšnost měl 88,9% - 7. St. Louis, 31. Lukowich, 44. Ouellet (PROSPAL). Minnesota - Edmonton 5:2 (5. a 24. Parrish, 19. Bouchard, 20. Foster, 35. Veilleux - 26. Penner (HEMSKÝ), 36. Horcoff). Colorado - Calgary 4:1 (41. a 51. Stastny (na obě HEJDUK), 17. Brunette, 32. Wolski (HEJDUK) - 5. Iginla). Montreal - Buffalo 2:0 (34. PLEKANEC, 60. Smolinski). Anaheim -Dallas 0:5 (20. Ribeiro, 35. J. Jokinen, 39. Morrow, 40. Lehtinen, 49. Conner).