130 let

Diskuze

Konstruktivní vyslovení nedůvěry vládě nepotřebujeme!

Setrvá-li opozice na stanovisku, že „lex Paroubek“ nepodpoří, jednání vládní koalice s ní, pokud se vůbec uskuteční, budou asi bezpředmětná.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Petr Novak

28. 1. 2012 14:50
Pozitivní vyslovení nedůvěry je užitečný institut
Chápu, že ho opozice nechce ale je to krátkozraké, po příštích volbách po něm bude volat. Je to především stabilizační mechanismus a to zejména v systému obecné nezodpovědnosti politiků. Vyslovení nedůvěry je většinou v našich podmínkách provedeno po "nakoupení" přeběhlíků a jako politická msta. Nemá většinou promyšlené důsledky (viz naše předsednictví EU). Tato úprava by donutila i opozici chovat se státotvorně a po kroku A mít připravený krok B. Proto je to veskrze pozitivní nástroj a opozice na 100% bude hořekovat (a my sní), že ho neschválila až bude vládnout nepatrnou většinou a obávat se přeběhlíků.
0 0
možnosti
Moc pěkná asociace
na situace, v níž byly podobné zákony přijímány jinde. Alespoň máme ánunk, jak se vedoucí strany a vláda hodnotí, kam to dotáhly.A další asociace vede k normalizačnímu šermování termínem "konstruktivní kritika", což jest obsahově velmi příbuzné s "konstruktivní nedůvěrou". Za nekonstruktivní kritiky byl označován disent, za konstruktivní kritiky pak Brigády socialistické práce a další, které sice "bojovaly s nešvary", ale na stranu a vládu si šáhnout nenechaly.Ach, ta asociační paměť. Egon Bondy, buď mu nesubstanční ontologická realita lehká, zarýmoval kdysi:"Když je dnes člověku dvacet / chce se mu hnusem zvracet ale těm co je čtyřicet / je toho vyblít ještě více jen ti co je jim šedesát / můžou jít se sklerózou klidně spát" 
0 0
možnosti