130 let

Diskuze

Krize NATO: Líná Evropa nechce přemýšlet o vlastní bezpečnosti

Není-li Evropa schopná dodržovat své finanční závazky, nepomůže jí ani „chytrá obrana“, kterou bude řešit summit Severoatlantické aliance.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
VP

V71í17t 17P30á97t23e89k

21. 5. 2012 8:51
A nějaký pádný argument by nebyl?
Velmi mnoha lidem, ne-li většině, už se těžko hledá zdůvodnění toho, čemu i Vy, zdá se, spíš jen věříte.
0 0
možnosti
JK

J72i94ř49í 42K38o52p63i91s

20. 5. 2012 18:18
Starý kontinent je historicky spjatý
spíše s korupcí než s vlastní obranou. Pragmaticky jsou tak prostředky vynaložené na vlastní obranu, prostředky promrhanými! Ostatně tak jako ve všech sektorech veřejného života. U nás je to jen markantnější kvůli bezbřehé toleranci a mnohdy aktivní podpoře korupčního jednání politiků a státních podnikatelů z řad obyvatelstva. Představte si, že by se zlomek z ročně rozkradených 100-130 mld využil na uspokojení jiných společenských potřeb než třeba potřeb korupčníků na cestu kolem světa se svou milenkou, nebo koupě nového Maserati.
0 0
možnosti
PS

21. 5. 2012 7:39
Co tedy vlastně navrhujete?
Nechat dál Ameriku, ať financuje Evropě obranu? To ale hodně sprosté!
0 0
možnosti
MK

Marek Kyncl

19. 5. 2012 12:44
Myslím, že pokud bychom
Myslím, že pokud bychom zrušili jak armádu tak i naší aktivní účast v misích NATO a ušetřené peníze investovali například do školství, zvýšení penzí, či podpory obchodu, bude to mít ve výsledku pro naší bezpečnost mnohem větší přínos. Základním nebezpečím pro Evropu budoucnosti není napadení Iránem, nebo Afganistánem, ale oslabení vnitřní stability, rozklad společenského řádu a revoluce. NATO od nás nezmizí, pokud bude naše část Evropy pro USA a jejich vojenskou doktrínu zajímavá. Dojde-li v této věci k posunu, USA odejdou, ať budou výdaje na obranu jakékoliv. Mnohem důležitější než množství zbraní (a s nimi i provizí, vyplacených konkrétním politikům) je láska k vlasti a chuť pro ní pracovat. Uděláme lépe, budeme-li  jí učit naše děti (vzpomeňme Junák, Skaut i tolik zatracovaný Pionýr) než nakupovat obrněné transportéry a letadla která nikdo nepotřebuje. Evropa má dostatek vojenské síly k případnému zajištění vlastních hranic a odstrašení nepřítele (stejně jako například Rusko nebo Indie) a málo sil k tomu, aby někoho napadala. A tak by tomu i mělo být, protože necítím užitek z toho, pokud by v budoucnu měli naši lidé umírat v jakékoliv nesmyslné válce. Pokud se Evropa v Libii poučila z toho, že jí už válčení nejde, je to sice trochu pozdě, ale lépe teď než nikdy. 
0 0
možnosti
PS

19. 5. 2012 18:20
Na konkrétní argumenty odpovídáte nepodloženou demagogií.
A zvyšování penzí (na dluh) podle Vás zvýší naši mezinárodní bezpečnost - je toto možné?!A když už jste si vzal do svých nemoudrých úst Junáka, Skauta a Pionýra, jaksi jste zapomněl na to nejdůležitější, proč tyto organizace vznikly a kam byly zaměřeny - na obranu Vlasti.
0 0
možnosti
O

Om

19. 5. 2012 11:42
Nežijeme v ráji, takže bez
Nežijeme v ráji, takže bez armády se neobejdeme. Pokud budeme mít schopné a dobře vybavené armády, nebudeme je potřebovat. Pokud je mít nebudeme, někoho dřív nebo později napadne, že by útok stál za to a měl by šanci na úspěch. Tak to bylo vždycky.
0 0
možnosti
H

Honza

19. 5. 2012 9:47
Většina čechů si myslí že armádu nepotřebujem
a naši politici dělaj mrtvého brouka, je potřeba šetřit. Vondra odstřihnul překupníky a Kalousek mu na oplátku dá mnohem méně z rozpočtu.
0 0
možnosti