21. listopadu 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Belgickému gentlemanovi neodzvonilo. Branaghův Poirot se vrátí ve Smrti na Nilu

Vražda v Orient expresu. Hercule Poirot - nejlepší detektiv na světě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vražda v Orient expresu. Hercule Poirot - nejlepší detektiv na světě. | foto: Twentieth Century Fox

Hvězdně obsazená Vražda v Orient expressu je teprve druhý týden v kinech, ale studio 20th Century Fox již oznámilo plány na pokračování. Tentokrát se Hercule Poirot (Kenneth Branagh) podívá do Egypta.

Britská spisovatelka Agatha Christie napsala povídku Vražda na Nilu v roce 1937. Hercule Poirot, belgický gentleman a nejlepší detektiv na světě, se snaží užít si dovolenou na luxusní lodi plující po egyptské řece Nil. Záhy je ale na palubě zavražděn jeden z cestujících a Poirot se musí chtě nechtě vzdát své dovolené.

Letošní film Vražda v Orient expressu navíc výslovně končí scénou, kde Poirot oznamuje, že jede řešit do Egypta. Mimochodem tato návaznost, jiná než v knize (kde se vražda na lodi stane až v Poirotově přítomnosti) dává tušit, že si snímek literární předlohu bude i nadále upravovat po svém.

Vražda v Orient expresu. Johnny Depp se usmívá i navzdory smrti jednoho z...
Vražda v Orient expresu. Judy Denchová jako princezna Dragomiroffová.

Podle webu The Hollywood Reporter scénář k Vraždě na Nilu bude zpracovávat znovu Michael Green. Kenneth Branagh již dříve médiím sdělil, že by si Poirota rád zahrál znovu a to se mu splní. Žádní ostatní herci známí nejsou, ale dle prvního dílu lze usuzovat, že i Smrt na Nilu bude hvězdně obsazená. Snímek zatím nemá ani stanovené orientační datum premiéry.

Stejně jako Vražda v Orient expressu, tak i Smrt na Nilu se již dočkala hollywoodského filmového zpracování. Ve filmu z roku 1978 si Poirota zahrál Peter Ustinov. Doplnila ho třeba Mia Farrowová nebo Jane Birkinová. Snímek získal Oscara za nejlepší kostýmy.

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!