7. prosince 2017 13:43 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Bob Dylan navštíví Brno. V dubnu zahraje v hale Vodova

Bob Dylan | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bob Dylan | foto: Reuters

BRNO Americký hudebník Bob Dylan příští rok poprvé vystoupí v Brně. Jeden z nejvlivnějších umělců současnosti, držitel Pulitzerovy i Nobelovy ceny, se představí 15. dubna v hale Vodova, oznámil ve čtvrtek novinářům Petr Novák z agentury Live Nation.

Dylan už českému publiku zahrál opakovaně v Praze, poprvé v roce 1994, naposledy v červenci 2014. Jednou hrál i v Ostravě.

Za návštěvu ale podle pořadatelů stojí každý další jeho koncert. Nikdy totiž není dopředu jasné, co a v jaké úpravě Dylan zahraje. „Největších hitů“ má tolik, že by zaplnily několik večerů, uvedl Novák.

Vstupenky jdou do prodeje v pátek v 09:00 v síti Ticketpro v cenách od 1690 do 2390 korun. V roce 2014 Dylan do pražské 02 arény přilákal 6000 lidí, všechna místa byla k sezení. Kapacita haly Vodova je o něco menší.

Dylan má za sebou více než pětapadesátiletou kariéru, napsal přes 500 písní, z nichž mnohé se dočkaly nespočtu coververzí, zpívají je lidé po celém světě. Sám prodělal několik stylových proměn, začínal jako folkový písničkář, poté se postavil do čela elektrifikované rockové kapely.

V posledních letech se Dylan věnoval například písním z repertoáru Franka Sinatry. Ke klasickým americkým melodiím sáhl také na poslední nahrávce Triplicate, která vyšla letos na jaře.

Bob Dylan v roce 1966
Bob Dylan s Václavem Havlem a Dagmar Havlovou.

V roce 1988 se Dylan vydal na Nikdy nekončící turné (Never Ending Tour) a je na něm dodnes. Ročně to znamená kolem stovky koncertů po celém světě.

Dylan je rovněž uznávaným literátem, získal jako první rockový hudebník v historii Pulitzerovu cenu, hrál v několika filmech a na svých cestách maluje. Je také prvním písničkářem, který dostal Nobelovu cenu za literaturu. Švédská akademie ho vyznamenala za vytváření poetických novotvarů ve velké tradici amerického písničkářství.

ČTK
A. Novák To je výzva... 19:25 7.12.2017

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz