21. února 2016 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Bruce Springsteen dokončil svou autobiografii. Kniha Born to Run vyjde na podzim

Bruce Springsteen na květnovém koncertu v Barceloně | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Bruce Springsteen na květnovém koncertu v Barceloně | foto: Reuters

WASHINGTON V září vyjde v USA a dalších zemích autobiografie Bruce Springsteena, kterou tento šestašedesátiletý americký zpěvák, držitel 20 cen Grammy a jednoho Oscara psal sedm let. Ponese název Born to Run, což je jedno z nejslavnějších Springsteenových alb z roku 1975.

Zpěvák, jenž prodal ve světě více než 120 milionů nahrávek, v autobiografii popisuje své mládí v malém městě ve státě New Jersey. Tyto roky byly ve znamení „poezie, nebezpečí a temnoty, které podněcovaly jeho fantazii“, píše se v tiskové zprávě nakladatelství Simon & Schuster.

Biografie se věnuje i Springsteenovým prvním muzikantským rokům a vzniku jeho skupiny E Street Band. „S odzbrojující upřímností vypráví (Springsteen) také poprvé o svých osobních problémech, které byly inspirací pro jeho nejlepší díla,“ dodává Simon & Schuster.

Kniha vyjde 27. září ve Spojených státech, Británii a Indii. Práva na ni už ale koupila i nakladatelství z dalších zemí. Podle amerického deníku The New York Post dostal Springsteen od svého nakladatelství zálohu deset milionů dolarů (téměř 240 milionů korun).

ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz