5. listopadu 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚Čeká vás skvělý Johnny Depp a dávka nostalgie.‘ První reakce Grindelwaldovy zločiny chválí

Promo plakát na snímek Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Johnny Depp... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Promo plakát na snímek Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny. Johnny Depp... | foto: Warner Bros.

PRAHA Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny jsou pokračováním snímku Fantastická zvířata a kde je najít z roku 2016. Snímek se o víkendu představil prvním fanouškům a kritikům. Na recenze je stále uvaleno embargo, ale fanoušci již film hodnotí na sociálních sítích. Ti ho téměř jednohlasně vychvalují, ačkoliv někteří z nich filmu vytýkají přeplácaný děj.

Diváky na filmu nejvíce zaujala pořádná porce potterovské nostalgie. Ve filmu se objeví řada známých lokací z filmu o Harrym Potterovi, včetně školy čas a kouzel v Bradavicích. Fanoušci se setkají i z řadou známých postav. Jednu z nejhlavnějších, ředitele Bradavic Albuse Brumbála si zahrál herec Jude Law. Ve filmu se mihne i mladá Minerva McGonagallová (Fiona Glasscotová).

Mladý Mlok Scamander.
Nicolas Flamel.

Nadšené ohlasy sklidil také herecký výkon Johnnyho Deppa coby hlavního záporného hrdiny, černokněžníka Gellerta Grindelwalda. Deppovo obsazení bylo ale v počátcích natáčení nejisté, protože se provalilo, že měl herec fyzicky ubližovat své tehdejší manželce Amber Heardové. Fanoušci volali po jeho nahrazení a za Deppa se musela postavit sama autorka předlohy, spisovatelka J. K. Rowlingová a režisér David Yates.

„Johnny Depp je jako Grindelwald fantastický. Nezáleží na tom, jestli jste nováček nebo kovaný fanoušek série, protože je těžké odolat dechberoucím vizuálům, skvelé akci a výborným hereckým výkonům. Fantastické,“ ohodnotil film na Twitteru Simon Thompson.

„Grindelwaldovy zločiny jsem si užil mnohem, mnohem, mnohem více, než první díl,“ popsal svůj zážitek krátce uživatel s přezdívkou Fandom Ventures.

„Ten konec vám vezme dech! Depp je jako Grindelwald perfektní,“ napsal uživatel Scott Menzel.

Najdou se ale i opačné názory: „Grindelwaldovy zločiny jsou špatný a přeplácený zmatek. Tohle je dost možná nejhorší kouzelnický příběh od J. K. Rowlingová. Až na pár vyjímek je tohle fantastické zvíře pořádně mrtvé,“ myslí si Brendan Hodges.

Najdete na Lidovky.cz