2. července 2019 17:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Danny DeVito se převtělí do Dwayna Johnsona. Nové Jumanji servíruje v první ukázce dávku dobrodružství

Dwayne Johnson. Snímek Jumanji: Další level (2019). Režie: Jake Kasdan. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Dwayne Johnson. Snímek Jumanji: Další level (2019). Režie: Jake Kasdan. | foto: FALCON

DŽUNGLE Vítejte v džungli podruhé! Po ohromném úspěchu prvního dílu se Jumanji znovu hlásí o slovo. První ukázka diváky přesvědčí o tom, že úspěšný koncept se nezměnil. Jumanji se i podruhé vydá cestou zběsilého dobrodružství s nádechem humoru. Snímek se dostane do českých kin 12. prosince.

První film z obnovené značky Jumanji byl v roce 2017 ohromný úspěch u diváků i kritiky. Proč tedy měnit zaběhnutou formuli? Máme tu tak znovu svalnatého borce se slabostí pro ženy (Dwayne Johnson), zakrslého chytrolína (Kevin Hart), pedantského knihomola (Jack Black) a amazonskou válečnici (Karen Gillianová). Ti tvoří postavy ve videohře Jumanji, do kterých se převtělí noví hráči v čele s nerudným Dannym DeVitem. 

Parta dobrodruhů. snímek Jumanji: Další level (2019). Režie: Jake Kasdan.
Jumanji (2017). Čtveřice nesourodých hrdinů.

V minulém díle hrdinové hru sice porazili, ale jeden z nich (Alex Wolff) se z nepochopitelných důvodů na vlastní pěst vrátí. Je na ostatních, aby ho z džungle dostali.. 

V režisérském křesle dvojky sedí jedničkou prověřený Jake Kasdan (Zkažená úča, Televizní hrátky). Autorem scénáře jsou Jeff Pinker a Scott Rosenberg, kteří jsou také podepsaní i pod prvním dílem.

Všechny Jumanji filmy jsou volně inspirované stejnojmennou dětskou knihou Chrise von Alsburga. V první verzi z roku 1995 začne Alan Parrish (Robin Williams) s přáteli hrát hru, která do světa vypustí divoká zvířata a nelítostné lovce. 

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.