5. dubna 2019 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Dny evropského filmu představí německý snímek Tranzit

Tranzit | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tranzit | foto: Film Europe

Dny evropského filmu představí sedm snímků z distribuce Film Europe se představí na právě startujícím festivalu Dny evropského filmu, který se koná od 4. do 21. dubna v Praze a dalších městech Česka.

Film Tranzit oceňovaného německého režiséra Christiana Petzolda byl zařazen do hlavní soutěže loňského berlínského festivalu a poté se v Česku představil na přehlídce Be2Can. Do širší distribuce zamíří až letos 11. května.

Snímek v hlavních rolích s vycházejícími hvězdami evropského filmu Franzem Rogowskim a Paulou Beer se na Dnech evropského filmu představí v sekci Best of na jediné projekci v pátek 4. dubna v 18 hodin v kině Světozor.

Komedie i milostná dramata

Dalším čerstvým titulem uváděným na Dnech evropského filmu bude nejúspěšnější islandský snímek poslední doby - ekologická komedie Žena na válečné stezce, která se s úspěchem představila na letošní přehlídce Scandi. Ze starších snímků budou na přehlídce promítnuty oceněné snímky jako milostný příběh Život Adele, dramata Deník komorné a Můj král, komedie Ženou z boží vůle, nebo oblíbená severská černá tragikomedie Boj sněžného pluhu s mafií.

Tranzit

Německý režisér Christian Petzold ve filmu Tranzit prozkoumává fantomy evropské migrace a identity. Jeho neobvykle pojatý film s řadou melodramatických i politických motivů zasazuje příběh z doby německé okupace Francie do současných reálií. Hlavní postavou filmu je Georg, který postupně přijímá totožnost lidí, se kterými ho tragické okolnosti seznamují. To mu sice umožňuje dostat víza a odplout jednou z posledních lodí, které Marseille opouštějí, ale spolu s tím na sebe bere i některé tíživé důsledky. V Marseille totiž nachází „svou“ ženu, kterou zná jen z dopisu. Vezme na sebe s novou identitou i nový vztah a novou budoucnost?

Lidovky.cz

KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo
KRUTÁ REALITA: První měsíce po porodu byly peklo

Měli jste možnost si přečíst o mém porodu a o pobytu v porodnici na šestinedělí. Nyní bych chtěla rozvést poslední a nejtěžší část mého příběhu. První půlrok mého mateřství.