Úterý 28. ledna 2020svátek má Otýlie 0 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
15. listopadu 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: komiksová elita zachraňuje svět a Hřebejkova hrdinka svůj vztah

Snímek Liga spravedlnosti (2017). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Liga spravedlnosti (2017). | foto: Warner Bros

Třetí listopadový týden míří do českých kin pět snímků. Výkvět komiksových hrdinů doplní závěr trilogie Zahradnictví, Francouzská komedie od režiséra skvělých Nedotknutelných, dokument o velmi svérázném českém novináři a jeden velmi silný socialistický šok.

Liga spravedlnosti

Superman je mrtvý a svět ohrožuje zlotřilý Steppenwolf. Nejznámější hrdinové z komiksové stáje DC musí dát hlavy a pěsti dohromady, aby nebezpečí odvrátili. Tady totiž jen jednotlivec rozhodně stačit nebude. Ligu spravedlnosti tvoří Batman (Ben Affleck), Wonder Woman (Gal Gadotová), Aquaman (Jason Momoa), Flash (Ezra Miller) a Cyborg (Ray Fisher).


Zahradnictví: Nápadník

Padesátá léta končí. Mnozí jsou ještě roztřesení z války a následného komunistického převratu. Snímek se snaží vtipnou formou vykreslit detaily mezi generací válečnou a tou poválečnou. Hlavní potavou je Daniela (Anna Fialová), která se zamiluje do Mirka. Jejich vztah ale není dívčiným rodičům příliš po chuti.

Dokud nás svatba nerozdělí

Od režiséra Erica Toledana (Nedotknutelní, Samba) přichází černá komedie o něčem, co je pro některé snem a pro jiné noční můrou. Dobově pojatá svatba, kterou se navíc rozhodnete zorganizovat v zámečku ze 17. století, přece nemůže dopadnout podle vašich představ. Zařizuje ji totiž svatební agentura, která na všechno má pouhých 24 hodin. Za ten čas se ale může stát opravdu hodně vtipných situací, které potěší oko škodolibého diváka.

Nepřesaditelný

Novinář Jiří X. Doležal (familiérně přezdívaný JXD) je svéráznou postavou české žurnalistiky. Je také nerozdělitelně spjat s časopisem Reflex. Pod bedlivým zrakem (a kamerou) Igora Chauna odkrývá divákům svůj život s až šokující otevřeností a upřímností.

V šoku

Peter Zmazek je typickým jugoslávským dělníkem. Na prvního Máje 1986 je vyhlášen nejlepším zaměstnancem fabriky a na základě toho je mu přidělen nový byt. Peter zažije takový příjemný šok, že se z něj probere až za deset let v den, kdy si jeho žena (teď již vlastně bývalá) bere jeho nejlepšího přítele Jovana. A to je jen jeden z mnoha šoků, které musí Peter na své šokové rekonvalescenci rozdýchat.

Premium

Cítím hořkost. Bývalý šéf mordparty poprvé promluvil o svém odchodu

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejznámější český kriminalista Josef Mareš sloužil u policie téměř třicet let, stál za objasněním řady vražd a...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...

Premium

Hořký čaj? Nesmysl! Pediatr v knize vyvrací mýty o domácím léčení dětí

Dětský lékař z Hradce Králové Ladislav Hanousek. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hradecký dětský lékař Ladislav Hanousek vydal knihu Maminko, není mi dobře, která má rodičům pomoci s léčbou i výchovou...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!