8. srpna 2018 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Filmové premiéry: vietnamskou tržnicí Sapa se prohání obrovský žralok

Ha Thanh Špetlíková si zahrála v novém filmu Miss Hanoi s Davidem Novotným | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ha Thanh Špetlíková si zahrála v novém filmu Miss Hanoi s Davidem Novotným | foto: FOTO Falcon

PRAHA Druhý srpnový týden míří do českých kin čtyři snímky. České kriminální drama s rasistickým policistou doplní pozoruhodné děti, dobrodružství nešikovného fakíra a prehistorický žralok, který by rád papal.

Miss Hanoi

Severočeské město Varnsdorf má početnou vietnamskou komunitu. Zde musí kapitán Kříž (David Novotný) řešit zapeklitou vraždu. Na každém kroku se ale setkává s nepochopením (Kříž je totiž tak trochu rasista), jazykovou bariérou a jinou kulturou. Jako pomocnice je mu tak přidělena emancipovaná policistka Anh (Ha Thanh Špetlíková), první vietnamská policistka v Česku (alespoň tak ji film prezentuje). Oba spolu musí chytit vraha, který nejspíše nezůstane jen u jednoho zabitého. Aby to ale dokázali, tak musí nejdříve překlenout propast mezi sebou.

Temné síly

Neznámá epidemie zabíjí všechny americké děti. Ty, které náhodou přežijí, jsou už navždy pozměněné. Některé umějí ovládat živly, některé jsou nadlidsky inteligentní, ale všechny jsou nebezpečné. Proto je vláda internuje do speciálních táborů. Mladá dívka Ruby se rozhodne z tábora uprchnout a tím spustí lavinu událostí...

MEG: Monstrum z hlubin

Jason Statham si posvítí na rybičky! Posádka hlubinné ponorky je napadena něčím, co už mělo být dávno vyhynulé. To něco se jmenuje megalodon, prehistorický žralok dlouhý bezmála třicet metrů. Tady půjde o život.

Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni

Adža je tak trochu fakír, tak trochu nešikovný podvodníček. Vydává se do Paříže s cílem navštívit Eiffelovu věž. Taxikář ho ale vyhodí kus před městem, u obchodu Ikea. Zde ale bohužel uvízne ve skříni, která je letecky poslána do Anglie. Tak začíná Adžovo dobrodružství napříč Evropou.