5. května 2017 11:19 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

HBO chce více prozkoumat svět Hry o trůny. Chystá další pokračování

Emilia Clarkeová jako královna Daenerys v seriálu Hra o trůny. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Emilia Clarkeová jako královna Daenerys v seriálu Hra o trůny. | foto: HBO

Na veřejnost se dostávají informace o tom, že kabelová televize HBO podepsala smlouvu se čtyřmi renomovanými scenáristy. Mají tvořit podklady pro natočení seriálů (možná jen sérií) odvozených od hlavní příběhové linie Hry o trůny. Fanoušky zpráva potěšila i proto, že do konce Hry o trůny zbývají jen dvě série, respektive třináct epizod.

Televize HBO oslovila Briana Helgelanda (Legendy zločinu, držitel Oscara za L.A. přísně tajné), Jane Goldmanovou (Kingsman: Golden Circle, Nářez), Maxe Borensteina (Kong: Ostrov lebek, Godzilla) a Carly Wrayovou (seriály Šílenci z Manhattanu a Pozůstalí). Tito čtyři budou tvořit příběhy pro spin-offy populárního seriálu. Daniel Weiss a David Benioff, autoři a scenáristi seriálu Hra o trůny, se budou na projektu také podílet, ale už jen jako producenti. Informace o tom jako první přinesl webový magazín Variety.

Sedmá řada seriálu Hra o trůny. Zleva: Missandei (Nathalie Emmanuelová), Tyrion...
Sedmá řada seriálu Hra o trůny: Tyrion Lannister (Peter Dinklage).

Informace o vedlejších projektech Hry o trůny není překvapivá vzhledem k úspěchu seriálu, který se stal absolutně nejsledovanějším seriálem z produkce HBO. Knižní svět vytvořený George R. R. Martinem je navíc natolik bohatý (kromě hlavní knižní linie i mnoho povídek a sepsané fiktivní historie), že je z čeho čerpat. Zároveň i seriál sám nabídl za dobu svého vysílání spoustu příležitostí, kde by se příběh dal více rozvést. Můžeme jen spekulovat, zda se ve spin-off objeví třeba rebélie Roberta Baratheona proti šílenému králi Aerysovi II, která je v televizním serilu předmětem mnoha rozhovorů a poznámek.

Hra o trůny je americký fantasy seriál na motivy knižní sáhy George R. R. Martina. Seriál z produkce televize HBO uchvátil diváky a kritiku a kromě několika Zlatých glóbů pravidelně každý rok sbírá televizní ceny Emmy.

Advantage Consulting, s.r.o.
KRESLIČ JUNIOR

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Plzeňský kraj
nabízený plat: 22 000 - 25 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz