Středa 19. ledna 2022, svátek má Doubravka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nejvíce nominací na televizní ceny Emmy získal seriál Hra o trůny

Kultura

  18:49
LOS ANGELES - Nejvíce nominací na letošní americké televizní ceny Emmy dostal seriál Hra o trůny. S 23 nominacemi se bude ucházet o ceny, jež se udělují 18. září. Informovala o tom agentura Reuters. Favoritem prestižních cen byl tento fantasy seriál z dílny HBO i loni, kdy vyhrál hlavní cenu pro nejlepší dramatický seriál roku.

Daenerys Targeryen (Emilia Clarkeová) a její milenec Daario Naharis (Michiel Huisman). foto: HBO

Jen o jednu nominaci méně než výpravný seriál odehrávají se v mýtické říši Hra o trůny dostal dnes seriál American Crime Story: The People v. O.J. Simpson, který vypráví o jednom z největších amerických soudních procesů 20. století.

Nejvíce nominací (celkem 94) si svou tvorbou vybojovala televize HBO, která bodovala i komediálním seriálem Silicon Valley a politickou satirickou sérií Viceprezidentka, která dostala nyní 17 nominací.

To je to, co dělám. Piju a vím, říká Tyrion Lannister (Peter Dinklage). Hra o...
Královna Daenerys má problémy (Emilia Clarkeová). Hra o trůny - šestá série.

Seriál Hra o trůny, který vznikl na motivy bestsellerové fantasy ságy George R. R. Martina a letos měla premiéru již jeho šestá série, byl nominován i v hlavní kategorii nejlepší dramatický seriál. V ní se utká o cenu se seriály Volejte Saulovi, Panství Downton, Ve jménu vlasti, Dům z karet, Mr. Robot a Takoví normální Američané.

V nominací na nejlepší komedii figuruje i sitcom Black-ish, jehož humor je založen na rasové otázce. V dalších kategoriích byla nominována řada černošských herců, což podle agentury AP kontrastuje s letošními filmovými cenami Oscar, které byly kritizovány v médiích jako „příliš bílé“.

Autor:

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Mohlo by vás zajímat