Úterý 5. července 2022, Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Clarkeová porušila ‚slib‘ a znovu se svlékla ve Hře o trůny. Jsem to já, říká

MFF KV

  11:30
PRAHA - Připisují jí výrok, že už se v populárním seriálu Hra o trůny nikdy nesvlékne. Přesto Emilia Clarkeová své „předsevzetí“ porušila. „Měla jsem to pod kontrolou,“ usmívá se devětadvacetiletá britská herečka.

Emilia Clarkeová. foto: HBO

V roce 2015 vyhlásil časopis Esquire Emilii Clarkeovou jako nejpřitažlivější ženu na světě. Hvězda seriálového fenoménu Hra o trůny, kde ztvárňuje jednu z hlavních postav, královnu Daenerys Targaryen, ale fanoušky zchladila.

Producentům řekla, že v seriálu, který mimo jiné proslul odhalenými scénami, se už nechce svlékat. A média hned přispěchala se svědectvím její herecké kolegyně Oony Japlinové, podle níž jedna z hlavních hereček „chce být známá díky herectví a ne díky odhalenému dekoltu“, což fanoušci chápali jako vzkaz od jinak velmi bezprostřední Clarkeové.

Scéna, která se natáčela ve španělské poušti a v Belfastu. Královna Daenerys (Emilia Clarkeová).

Jenže dějová linie šesté série a jedna z důležitých zápletek pro další vývoj v propleteném ději seriálu přinutily Clarkeovou změnit rozhodnutí. „Chtěla bych všem připomenout, že naposledy jsem si odložila šaty ve třetí sezoně. To už je dost dlouho. Ale tohle jsem já, pyšná, silná. Souhlasila jsem. To není dvojnice,“ podotkla herečka.

Choulostivé scény se natáčely v soukromí studia v Belfastu, zatímco celkové záběry na vesnici plnou lidí a hořící chrám pořídili filmaři ve španělské poušti. „Sundat si oblečení není tak jednoduché, ale když jsem nemusela lézt po útesu jako v první sezoně, tak jsem to měla pod kontrolou,“ popsala Clarkeová.

Z ohně zrozená. Daenerys Targaryen (Emilia Clarkeová) přežije oheň z pohřební...
Emilia Clarkeová, nejvíce sexy žena roku 2015 podle časopisu Esquire.

„Emilia to převálcovala. Je to podivná scéna, protože část se natáčela v Belfastu, část ve Španělsku, ale díky jejímu výkonu to funguje skvěle,“ uznal jeden z hlavních tvůrců Hry o trůny Dan Weiss.

„Bylo to úžasné, hodně podmanivé. V každé sérii mám alespoň jednu zcénu, ze které běhá mráz po zádech,“ sdělila Clarkeová.

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...