28. srpna 2018 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kdo vraždí děti? V nové sérii Temného případu hraje i oscarový Mahershala Ali

Mahershala Ali jako detektiv Wayne Holt v třetí řadě seriálu Temný zločin... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mahershala Ali jako detektiv Wayne Holt v třetí řadě seriálu Temný zločin... | foto: HBO

LOS ANGELES „Má práce neposkytuje jistoty,“ říká stoicky zamračený detektiv Wayne Hays (Mahershala Ali). Právě na jeho bedra padá vyšetřování záhadných vražd v oblasti Ozarks v americkém Arkansasu. Třetí řada Temného případu (True Detective) se bude odehrávat v několika časových rovinách.

Atmosféra hustá a neproniknutelná jako skotská mlha. Wayne Hays není typickým kladným detektivem, ale osobou komplikovanou téměř stejně, jako jsou ti, které sám v roli vyšetřovatele policejního sboru loví. Série záhadných vražd začala již před mnoha lety a Wayneovi, nyní starému muži, chybí v logické skládance stále mnoho dílků. Snaží se vzpomenout si, ale bude ho to hodně bolet.

Za třetí sérií stojí znovu spisovatel a scenárista Nic Pizzolatto, který má na svědomí i první dvě série. Zatím jediným známým režisérem alespoň několika dílů je Američan Jeremy Saulnier (Blue Ruin, Green Room).

Hlavní roli převzal americký herec Mahershasa Ali, který na sebe v roce 2016 upozornil snímkem Moonlight. Ten mu vynesl Oscara za hlavní roli. Jeho seriálového syna si zahraje Ray Fisher (Liga Spravedlnosti). Carmen Ejogová (Alien: Covenant) dostala roli učitelky na místní základní škole.

Rachel McAdamsová v Temném případu hraje policistku.
Vince Vaughn hraje v Temném případu Franka Semyona.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!