Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

První na rudé planetě. Sean Penn zamíří na Mars v seriálu od tvůrce Domu z karet

Kultura

  18:00
Scenárista, dramatik a producent Beau Willimon se proslavil hlavně jako autor kriticky oceňovaného seriálového dramatu Dům z karet. Jeho další seriálový projekt První (The First) zachytí těžkosti lidského pokolení, které se rozhodne kolonizovat Mars. Hlavní roli v seriálu ztvárnili oscarový Sean Penn.

Tom Hagerty (Sean Penn) odletí na nebezpečnou misi na Mars. Seriál První (The First, 2018). Autor: Beau Willimon. foto: HULU

Píše se rok 2030. Major Tom Hagerty (Sean Penn) je zocelený voják a astronaut, který dostane životní nabídku - být tím prvním, kdo vkročí na nehostinnou poušť rudé planety. Sledovat ho přitom bude Laz Ingramová (Natascha McElhoneová), jedna z koordinátorek celé mise. Už nyní je ale jasné, že nic nepůjde podle plánu. Kolonizace Bohem zapomenuté planety rozhodně totiž nebude žádný med. Jak daleko je lidstvo schopno zajít, aby dosáhlo nemožného?

Diváci zakládají petice proti Nenasytné. Nový seriál si má utahovat z obézních lidí

Seriál se podle dostupných informací nezaměří jen na astronauty a jejich misi, protože stejně bedlivou kamerou bude sledovat i jejich ustarané rodiny, které členové mise zanechali doma na Zemi. Rodiny, se kterými se možná už nikdy neshledají.

Osmidílný seriál bude mít na televizi Hulu premiéru 14. září. Hulu je zatím vedle gigantů jako je Netlix a HBO poněkud upozaděná. Seriál První má velmi průrazný potenciál, protože vsadil na velká jména. Televize Hulu na sebe zatím upozornila hlavně seriálem Příběh služebnice (distribuční práva na něj v Česku vlastní společnost HBO. Dá se očekávat, že se tak stane i se seriálem První).

Mohlo by vás zajímat