7. února 2017 7:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Knižní novinky: mladá hudebnice s krizí identity i podezřelá smrt bratra

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
kniha (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy kniha (ilustrační) | foto: Shutterstock

Tento týden nesnadný život malířky v renesanční Itálii doplňují špionský příběh lásky a zrady od bestsellerové autorky a dramatický životní osud slavné německé zpěvačky a herečky. Přinášíme vám pět tipů na kvalitní čtení.

Kay Hooper - Vysoká hra.

Kay Hooper - Vysoká hra.

Kay Hooperová
Vysoká hra

Katrina Kellerová je osudová žena v pravém slova smyslu. Vysokoškolsky vzdělaná a půvabná agentka tajné služby je obviněna jiným agentem ze zrady své vlasti. Skye Prescott je tím agentem a zároveň láskou Kellerové. Její domnělá zrada ho zasáhne natolik, že se po všech stránkách změní. Katrina se stáhne do ústraní. Nadešel ovšem čas nové mise a jejich cesty se znovu zkříží. Pro agenta Skye teď neexistují žádné překážky. Vysoká hra, ve které je v sázce snad úplně vše.
Nakladatel: Omega
Datum vydání: 6. února

C. W. Gortner - Marlene.

C. W. Gortner - Marlene.

Christopher W. Gortner
Marlene

Světem milovaná, krajany nenáviděná - taková byla Marlene Dietrichová. Zpěvačka a herečka, která se nebála porušovat konvence a seznam jejích milenců a milenek by vydal na krátkou knihu. Román poutavě líčí osud ženy, která měla zdánlivě úplně vše, ale nikdy nenašla vlastní štěstí.
Nakladatel: Alpress
Datum vydání: 7. února

Joakim Zander - Bratr.

Joakim Zander - Bratr.

Joakim Zander
Bratr

Zander přichází s pokračováním úspěšného románu Plavec. Jasmine Ajamová utekla ze Stockholmu, kde se situace stala neúnosnou, do New Yorku. Zde dostane zprávu, že nepokoje ve stockholmských ulicích jsou i kvůli jejímu bratrovi. Ten údajně zemřel v Sýrii, kde bojoval za Islámský stát. Jasmine pochybuje, že tomu opravdu tak bylo. V Londýně se zase zaměstnankyně vědeckého institutu pro lidská práva dozvídá, že politické špičky mají temná tajemství. Obě události spolu zdánlivě nesouvisí...
Nakladatel: Host
Datum vydání: 8. února

Carol M. Cramová - Toskánské věže.

Carol M. Cramová - Toskánské věže.

Carol M. Cramová
Toskánské věže


Sofia je dcera slavného malíře Barducciho. Je nešťastně vdaná a s životem nespokojená. Chtěla by s otcem malovat v jeho ateliéru, ale ten umírá a své dceři stačí jen říct, aby šla za svým snem. Vše se ještě zamotá, když do města přijde jistý otrhaný mládenec, který žádá o místo v malířském ateliéru. Toskánské věže sázejí hlavně na silnou ženskou hrdinku a příběh plný kliček a zvratů. Cramové se podařilo výborně plasticky vytvořit atmosféru renesanční Itálie.
Nakladatel: Jota
Datum vydání: 8. února

Kat Kaufmann - Superpozice.

Kat Kaufmann - Superpozice.

Kat Kaufmannová
Superpozice

Všichni jsme tím, v co nás přetvořili lidi kolem nás. Ať už to byli rodiče, kamarádi, lásky nebo jen nějaké náhodné lidské svině, tak to zanechalo stopu. Superpozice je peprný a provokativní román. Mladá Izy neví, jestli je Ruska, Židovka anebo Němka. Svou krizi identity řeší na berlínských mejdanech, bezcílným blouděním po městě a hraním za peníze. Kat Kaufmannová vytvořila svěží románovou mozaiku.
Nakladatelství: Odeon
Datum vydání: 10. února

  • 0Diskuse