9. ledna 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Knižní novinky: romantika od Sparkse i nová edice legendárního Neználka

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
kniha (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy kniha (ilustrační) | foto: Shutterstock

Tento týden na sebe strhne pozornost nová kniha jednoho z neúspěšnějších autorů romantických příběhů. Válečná gangsterka, kterou napsal Dennis Lehane, zase potěší všechny milovníky napětí. Přinášíme vám pět knižních typů na tento týden.

Dennis Lehane - Zmizelý svět.

Dennis Lehane - Zmizelý svět.

Dennis Lehane
Zmizelý svět

Nový román autora volně navazuje na předchozí knihu Pod rouškou noci. 1943, Joe Couglin pracuje jako consigliere nechvalně proslulé mafiánské rodiny a má všechno, co by si mohl přát. Hrozí mu ovšem smrtelné nebezpečí a pronásleduje ho duch malého chlapce, co se mu něco důležitého snaží sdělit. Dramatická honička s časem na sebe nenechá dlouho čekat.

Datum vydání: 9. ledna
Vydavatel: Paseka

Nikolaj Nosov - Neználek na Měsíci

Nikolaj Nosov - Neználek na Měsíci

Nikolaj Nosov

Neználek na Měsíci

Neználek v Česku patří mezi nejpopulárnější dětské postavy 20.století, nerozlučně spjatý se sovětskou ideologií. Četly si ho celé generace a další si ho díky této reedici přečíst můžou. Neználek se se svými kamarády vydává na měsíc, kde se setkávají s kapitalistickým způsobem života. Tato sci-fi knížka pro děti tradičně vychází s ilustracemi Jaromíra Zápala.

Datum vydání: 10. ledna
Vydavatel: Knižní klub

Nicolas Sparks - Ve tvých očích.

Nicolas Sparks - Ve tvých očích.

Nicolas Sparks
Ve tvých očích

Nenapravitelný potížista Colin se potkává s Marií, dcerou mexických přistěhovalců. On je člověk, kterému hrozí vězení, ona je spořádaná a tvrdě pracující. Náhodné setkání na deštivé silnici oběma změní život. Nicolas Sparks v novém románu dokazuje, že láska je mnohem silnější než i ty nejzakořenější předsudky.

Datum vydání: 10. ledna
Vydavatel: Ikar CZ

Reiner Stach - Franz Kafka, Rané roky (1883-1911).

Reiner Stach - Franz Kafka, Rané roky (1883-1911).

Reiner Stach
Kafka - Rané roky (1883 - 1911)

První díl monumentální biografie nejslavnějšího z německy píšících Pražanů. Reiner Stach je německý literární historik, filosof a matematik, který na třídílné biografii pracoval celých osmnáct let. Dílo je tak výsledkem velmi poctivé rešerše a mravenčí práce, která ve výsledku vykresluje Kafku velmi komplexně a hlavně čtivě.

Datum vydání: 10. ledna

Vydavatel: Argo

Amoz Oz - Jidáš.

Amoz Oz - Jidáš.

Amos Os
Jidáš

Student Šmuel Aš dělá za byt a stravu společnost chromému Waldovi. Rozpráví s ním o politice, náboženství a Jidášovi, o kterém píše Šmuel ve své bakalářské práci. Dívka Atalja je zase dcerou názorového oponenta zakladatelů Izraele, zrádce, toho pomyslného Jidáše. Šmuelovi učaruje a ten odhaluje dívčin tajemný a pohnutý osud. Kniha je také efektním vykreslením bouřlivého Izraele přelomu padesátých a šedesátých let.

Datum vydání: 10. ledna
Vydavatel: Paseka

  • 0Diskuse
Provident Financial s.r.o.
Specialista péče o zákazníky v terénu

Provident Financial s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj

Najdete na Lidovky.cz