Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Konfederace nebude. Televize HBO definitivně zrušila seriál od tvůrců Hry od trůny

Premiéra poslední osmé řady seriálu Hra o trůny: tvůrci David Benioff (vlevo) a... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Premiéra poslední osmé řady seriálu Hra o trůny: tvůrci David Benioff (vlevo) a... | foto: Reuters

LOS ANGELES Amerika, v níž květe otroctví, protože občanskou válku vyhrála ta špatná strana? Toho se diváci definitivně nedočkají. Televize HBO oznámila, že definitivně ruší přípravu kontroverzního seriálu Konfederace (Confederate). Dílo tvůrců Hry o trůny Benioffa s Weissem bylo už nějakou dobu u ledu.

David Benioff a Daniel Brett Weiss se do diváckého podvědomí zapsali jako tvůrci populárního seriálu Hra o trůny. Ačkoliv byla jeho poslední osmá série kritikou i diváky spíše odsuzovaná, nic to nemění na faktu, že se z rozvětveného fantasy stal fenomén. Benioffa s Weissem to katapultovalo mezi filmařské hvězdy první kategorie a bylo jasné, že jim budou svěřeny i další významné projekty.

Premiéra poslední osmé řady seriálu Hra o trůny: tvůrci David Benioff (vlevo) a...
Tvůrci seriálu Hra o trůny Daniel Brett Weiss (vlevo) a David Benioff.

Jedním z nich měl být i seriál Konfederace, o kterém se pořádně mluví od roku 2017. Příběh se točil okolo jednoduché premisy - americkou občanskou válku nevyhrála Unie, ale právě Konfederace. Abraham Lincoln tak nikdy nepomohl zrušit otroctví a to se přelilo do nového tisíciletí jako modernizovaná instituce. 

Seriál se samozřejmě nezamlouval bojovníkům za sociální spravedlnost. Ti požadovali jeho zrušení a na sociálních sítích se sdružovali pod hashtagem #NoConfederate. HBO si z protestů těžkou hlavu nedělala.

Nyní ale prezident televize HBO Casey Blois oznámil, že Konfederace se oficiálně ruší. Tím spíš, že projekt by delší dobu u ledu. Benioffa s Weissem si pro sebe totiž za pořádně tučnou sumu získal Netflix. Oba dva tvůrci měli zároveň točit i další trilogii ze světa Star Wars, ale od projektu odstoupili. 

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

Karlův most v Praze | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

Premium

Podivné zrcadlo z Turnova letí ke Slunci. Česká laboratoř se musela ukázat

TOPTEC Turnov | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ke Slunci odstartovala sonda se speciálním zrcadlem pro sledování korony. Vyvinuli jej čeští výzkumníci v Turnově....

Premium

Češi bydlí stále častěji ve sklepech. K extrémním řešením je nutí drahé nájmy

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nedostupné bydlení nutí Čechy ke stále extrémnějším řešením bytové situace. Zejména v největších městech už lidé míří i...