8. září 2017 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Král je mrtev, ať žije král. Drogový seriál Narcos přešel do třetí série

Před agentem Penou (Pedro Pascal) a jeho týmem stojí tentokrát úkol ještě... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Před agentem Penou (Pedro Pascal) a jeho týmem stojí tentokrát úkol ještě... | foto: NETFLIX

Streamovací služba Netlix představila 1. září již třetí sérii úspěšného seriálu Narcos. Ten se tentokrát zaměřil na drogový kartel Cali. Ve drogové hře jde o zatím největší cenu - o kokainový trůn po Pablu Escobarovi. Federální agenti tak stojí proti ještě nebezpečnějšímu nepříteli, než byl kdy Escobar.

„Kokainové kartely jsou hlavně o nástupnictví,“ zněla ústřední věta z traileru na novou sezónu Narcos. Teď, když je Pablo Escobar venku ze hry, jde tu o to, kdo zaujme jeho místo. Seriál se tentokrát zaměřil na kartel Cali. Ten v době své největší slávy ovládal až 80% drogového trhu. Moc v Cali drží čtyři nelítostní kmotři a každý z nich má vlastní představu o tom, kterým směrem by se kartel měl ubírat. „Usekneš hlavu hada a objeví se další tři. V tomto případě čtyři. A mají ještě ostřejší zuby,“ takhle popisuje nové padouchy seriálový agent DEA Javier Pena.

Nová série je důkazem, že seriál může udržet stejné tempo i bez jejího hlavního protagonisty. „Už od začátku jsme věděli, proč seriál pojmenováváme Narcos a ne Pablo Escobar. Vždycky jsem chtěl sdělit celý příběh kokainu,“ řekl pro magazín Hollywood Reporter Eric Newman, tvůrce seriálu. „Chtěli jsme vyprávět příběh drogové války, ne jednotlivých osob nebo organizací.“

Do herecké sestavy přibylo spousta nových tváří, ale některé stálice zůstávají. Mezi nimi třeba Javier Pena (Pedro Pascal), agent DEA, který si z Cali vytyčil svůj nový osobní cíl.

Najdete na Lidovky.cz