22. března 2017 12:07 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Kdo nahradí zesnulou Štáchovou v roli Lízy Simpsonové? Prima už má jméno

Simpsonovi | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Simpsonovi | foto: Reprofoto

Dabérka Helena Štáchová, která zemřela ve středu, propůjčovala svůj hlas i druhé nejmladší člence rodiny Líze Simpsonové ze seriálu Simpsonovi. Pro televizi Prima, která v Česku seriál aktuálně vysílá, bude pokračovat v dabingu ikonické postavičky herečka Ivana Korolová. Serveru Lidovky.cz to řekla mluvčí televize Prima.

„Novým hlasem Lisy Simpsonové bude Ivana Korolová. Ta již dabuje a to od chvíle, kdy zdravotní stav nedovolil Heleně Štáchové pokračovat,“ vysvětlila Jana Mrákotová, tisková mluvčí televize Prima. Fanoušci se nové Lízy Simpsonové dočkají ve 28. řadě seriálu. Tu televize Prima Cool začne vysílat 1. dubna 2017. Ten samý den ale televize plánuje ještě maraton seriálu. „Od 18.20 budou nové řadě předcházet i starší epizody, kde diváci uslyší ještě Helenu Štáchovou,“ dodala mluvčí.

Idylka u Simpsonů nikdy netrvá dlouho...
První díl blíbeného seriálu Simpsonovi měl premiéru 17. 12. 1989.

Ivana Korolová (1988) je česká herečka, kterou mohou diváci znát z filmů Panic je nanic a Ať žijí rytíři! Má bohatou zkušenost i s dabingem - propůjčila svůj hlas postavám třeba v seriálech Dr. House, Tisíc a jedna noc a Tučňáci z Madagaskaru.

Seriál Simpsonovi je kultovní americká komediální série o nevšední žluté rodince. Běží nepřetržitě od roku 1989. V současné době má 28 řad a celkově 596 dílů. V roce 2007 filmaři podle seriálu natočili i úspěšný celovečerní film.

Před Korolovou dabovala Lízu Helena Štáchová, která byla zároveň dlouhodobou ředitelkou Divadla Spejbla a Hurvínka, která zesnula v noci středu ve věku 72 let. Zemřela doma, uprostřed své rodiny, její dcera Denisa Kirschnerová.

„Navzdory dlouhému boji s těžkou nemocí se maminka do poslední chvíle věnovala divadlu, kterému zasvětila svůj profesní i osobní život. Budeme se snažit, aby naše dřevěná rodinka žila dál svůj divadelní život,“ uvedla Kirschnerová.

Najdete na Lidovky.cz