15. července 2019 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Návrat do hlavy sériových vrahů. Úspěšný seriál Mindhunter režiséra Davida Finchera je zpět

„Je vám tohle povědomé?“. Seriál Mindhunter (2018-2019). Režie: David Fincher. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy „Je vám tohle povědomé?“. Seriál Mindhunter (2018-2019). Režie: David Fincher. | foto: NETFLIX

LOS ANGELES Nejlepším způsobem, jak dopadnout sériové vrahy na útěku, je pochopitelně vyzpovídat ty již chycené. Dramatický seriál Mindhunter o začátcích psychologického kriminálního profilování se v roce 2017 stal hitem. Druhá série dorazí na obrazovky již 16. srpna.

Obor kriminální psychologie je teprve v plenkách. Agenti Holden Ford (Johnatan Groff) a Bill Tench (Holt McCallany) se pokouší o něco dosud nevídaného. Pomocí strukturovaných rozhovorů se sériovými vrahy se snaží vytvořit psychologický profil takového vraha. Najít klíč, který by jim otevřel dveře do mysli někoho, kdo zabíjí. 

Hovory s vrahem. Seriál Mindhunter (2018-2019). Režie: David Fincher.
Agentům Fordovi a Tenchovi dochází, že tohle nebude lehká práce. První řada...

V druhé sérii se k týmu připojí nováček, doktorka Wendy Carrová (Anna Torvová). Vystudovaná psycholožka poskytne agentům k jejich hrubým policejním způsobům vzdělaný akademický protiklad. Děj se má točit hlavně okolo série vražd dětí v americké Atlantě. To značí i časový posun seriálu, protože vraždy se odehrávaly mezi roka 1979 až 1981. 

Druhá série se mnohem víc zaměří na „praxi“. Agenti se budou snažit získané poznatky zužitkovat v terénu a možná se tak diváci dočkají skutečného lovu na zločince. Jedním z vyslýchaných vrahů by údajně měl být i nechvalně proslulý Charles Manson. Zahrát by si ho měl herec Damon Herriman. Zajímavostí je, že Herriman hraje Mansona i v novém filmu režiséra Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu

Za seriálem je znovu ukryt úspěšný režisér David Fincher (Zmizelá, Sedm) . Novinkou je také to, že série bude mít jen osm epizod místo předešlých deseti. Svůj podíl na úspěchu seriálu může mít i snaha o autenticitu. Vrazi jsou přesně modelovány podle skutečných předloh. Rozhovory, které mezi agenty a zločinci probíhají, jsou autentické přepisy rozhovorů, které v rámci projektu v sedmdesátých letech proběhly.

podle skutečnost

Seriál Mindhunter je založený na knižním bestselleru Lovec Duší (česky Alpress, 1997), který napsali John Douglas a Mark Olshaker. Ti knihu pojali jako faktografické vyprávění začátku psychologického kriminálního profilování.

60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?
60 % žen předstírá orgasmus. Proč tomu tak je?

Na 8. srpna připadá mezinárodní den ženského orgasmu! Jak svátek vznikl a proč ženy orgasmus někdy předstírají?

Najdete na Lidovky.cz