13. srpna 2018 20:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Navzdory nemrtvým i hurikánu. Živí mrtví: Počátek konce nenechá své hrdiny vydechnout

Nemrtvý chodec ze seriálu Živí mrtví: Počátek konce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nemrtvý chodec ze seriálu Živí mrtví: Počátek konce. | foto: AMC

Živí mrtví: Počátek konce (Fear the Walking Dead) se vrací. Tentokrát se hrdinové nebudou bránit jen po mase toužícím nemrtvým, ale i samotné matce přírodě. Čtvrtá série seriálu startuje 13. srpna ve 22:00 s českým dabingem na televizi AMC.

Ve světě živých mrtvích se přežívá jen ze dne na den. Každá chvíle může být tou poslední. Letošní skon dalších dvou zástupců rodiny Clarkových Madison a Nicka jen potvrdil, že v postapokalyptickém světě nemá nikdo nic jisté. O zajímavé nové postavy však není nouze. Ať už díky crossoveru, kdy ze sesterské série Živí mrtví přišel Morgan Jones nebo díky dvojici neohrožených hrdinek Althey a Naomi, které se v krutém prostředí Texasu brání nikdy nekončícím útokům nemrtvých. Velkým nepřítelem hrdinů je tentokrát i příroda, přesněji masivní hurikán, který se rychle blíží...

Herečka Lauren Cohenová jako Maggie Greenová v seriálu Živí mrtví (The Walking...
Seriál Živí mrtví (The Walking Dead).

Seriál se s novou sérií stal takovým temným westernem a má jinou podobu, než měl dosud. Nově má vzhled klasického filmu od Sergia Leoneho a do jisté míry i snímku Wasteland of Mad Max od George Millera. Postavy také odráží časové období a většina má postoj osamělých pistolníků. Obzvlášť oblíbec fanoušků John Dorie, který nosí kovbojský klobouk a pár šestiranných koltů.

Za seriálem Živí mrtví stojí autorská dvojice Dave Erickson (Zákon gangu, Stav beztíže) a Robert Kirkman (Živí mrtví, Outcast). V seriálu hrají či hráli Kim Dickensová, Frank Dillone, Alycia Debnam-Careyová, Mercedes Masonová, Coman Domingo, Rubén Blades, Cliff Curtis a další.

Lidovky.cz