7. května 2019 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pár, který definoval americkou zábavu. V minisérii Fosse/Verdon září oscarový Sam Rockwell

Umělec a jeho Múza - Bob Fosse a Gwen Verdonová. Minisérie Fosse/Verdon (2019).... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Umělec a jeho Múza - Bob Fosse a Gwen Verdonová. Minisérie Fosse/Verdon (2019).... | foto: FX PRODUCTIONS

LOS ANGELES Známý režisér a choreograf Bob Fosse byl úspěšný muž. Jeho jedinou slabostí byla jistá zrzavá tanečnice. Jejich vztah byl stejně vášnivý, jako byl plný skandálů. V biografické minisérii si hlavní role zahráli Sam Rockwell a Michelle Williamsová.

Hudba a světla reflektorů. Bob Fosse (Sam Rockwell) byl jedním z nejznámějších choreografů a režisérů broadwayských představení. Přelom pro jeho kariéru nastal v roce 1972, kdy si jeho zfilmovaný muzikál Kabaret odnesl osm Oscarů. Fossemu ležela celá Amerika u nohou.

Chvíle s hudbou a tance.  Minisérie Fosse/Verdon (2019). Tvůrci: Steven...
Margaret Qualleyová jako Anna Reikingová.  Minisérie Fosse/Verdon (2019)....

Gwen Verdonová (Michelle Williamsová) byla sice herečka filmová herečka spíše nepodstatných rolí, ale na prknech divadla platila za jednu z nejtalentovanějších tanečnic. Za jejími zrzavými vlasy se otáčely všechny mužské oči. Oči Boba Fosse nebyly výjimkou.

Jejich vztah kráčel po velmi hrbolaté cestě. Sedmidílná minisérie jinak muzikálových dramatiků a scenáristů Stevena Levensona a Thomase Kaila se zaměřila na několik let vztahu hvězdného páru. Velký prostor je v Fosse/Verdon dán i samotné umělecké tvorbě. Diváci se dočkají odůvodnění toho, proč Fosse s Verdonovou změnili dějiny americké zábavy.

Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče
Jak vypadá sex po narození dětí? Realita je krutá, přiznávají rodiče

Je mi 20, jemu bude 30. Tvrdí ze ja mám sex na prvním místě, ale on už ne.. je pravda ze změnil práci. Je ridic. Predtim ale dělal náročnější práci a sex ještě byl několikrát týdne. Teď stěží jendou a to ještě on si nevzpomene ani měsíc…