27. března 2017 18:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Pašerák, otec, legenda. Nové Star Wars se zaměří na mládí Hana Sola

Han Solo (Harrison Ford) a Žvejk (v anglickém originále Chewbacca) po třiceti... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Han Solo (Harrison Ford) a Žvejk (v anglickém originále Chewbacca) po třiceti... | foto: Disney

Kolem zatím bezejmenného snímku o Hanu Solovi se začínají objevovat nové informace. Známe představitele hlavní i vedlejší role, datum premiéry i některé detaily k příběhu.

Snímek by měl vyprávět Hanovu přeměnu v jednoho z nejznámějších pašeráků ve vesmíru. Pomáhat by mu v tom měl i jeho mentor a učitel, kterého si zahraje Woody Harrelson (Lid versus Larry Flynt, Temný případ, Zombieland). Ve čtvrtečním interview Harrelson prozradil, že se jeho postava jmenuje Beckett.

Na roli titulního pašeráka prošlo konkurzem na dva a půl tisíce herců. Vítězem se stal u nás poměrně neznámý americký herec Alden Ehrenreich (Ave, Caesar!). Porazil i takové zaběhnuté herce, jako James Franco nebo Milles Teller.

Princezna Leia a její slavné bikiny.
Rogue One: Star Wars Story

Podle Roberta Igera, generálního ředitele Disney, se fanoušci mohou těšit na známé tváře - chlupatého Wookieho Chewbaccu, Landa Calrissiana i jednu nezaměnitelnou „nejrychlejší loď“ v galaxii.

V takzvaném expanded universe (Příběhu Star Wars rozšířeném knihami, komiksy a videohrami s licencí Lucasfilm) Han Solo vyhrál loď Millenium Falcon nad Landem v partii hazardní hry, Chewbaccu zachránil z otrokářské lodi a sám jednu dobu létal v barvách „zlého“ Imperia“ Zatím není jasné, co z toho ve snímku zůstane zachováno. Po prodeji Lucasfilms společnosti Disney expanded universe jako takový přestal existovat, ačkoliv již následná sedmá epizoda Star Wars se něm v některých ohledech inspirovala.

V rozhovoru Iger také zmínil, že se divák dozví, jak Han Solo přišel ke svému jménu. Tato poměrně enigmatická věta naznačuje, že Han Solo není vlastním jménem charismatického pilota, kterého původně ztvárnil americký herec Harrison Ford.

Film má premiéru v amerických kinech oznámenou na 25.května 2018. Česká premiéra zatím známa není.

Advantage Consulting, s.r.o.
MISTR KOVOVÝROBY – ORLICKOÚSTECKO

Advantage Consulting, s.r.o.
Pardubický kraj, Olomoucký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz