4. srpna 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

‚První, druhá.‘ McCartney ‚rozdal čtyři‘ a nahrál bicí na album Foo Fighters

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Paul McCartney | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paul McCartney | foto: ČTK

Dave Grohl, frontman Foo Fighters se pochlubil, že budou mít na albu největší popovou hvězdu na světě. Kapela pozvala Paula McCartneyho, aby na skladbu nového alba „Concrete and Gold“ nahrál bicí. Ten svolil, přišel do studia, „rozdal čtyři“ a na druhý pokus bylo hotovo.

Kytarista a zpěvák Beatles Sir Paul McCartney není „žádná překvapivá hvězda“ na našem albu, zažertoval Dave Grohl, frontman a zpěvák kapely Foo Fighters. V minulosti hrál na bicí v Nirváně po boku Kurta Cobaina.

Kapela Foo Fighters pozvala Paula McCartneyho, aby nahrál bicí na skladbu jejich nového alba „Concrete and Gold“ (Beton a zlato). Skupina v rozhovoru pro ET Canada odhalila zákulisní informace, jakým způsobem McCartney bicí na skladbu nahrával.

„On je super chlap, nejhezčí osoba na planetě. Tu skladbu před nahráváním ani neslyšel. Přišel do nahrávacího studia a Dave mu píseň v rychlosti akusticky představil. Sednul si k připravené bicí soupravě a nahrál to na první dva pokusy. Seděl jsem vedle něj s paličkou v ruce a dirigoval,“ přiblížil průběh nahrávání člen kapely Foo Fighters.

McCartney je multiinstrumentálně nadaný. Kromě kytary a zpěvu ovládá hru na piáno, baskytaru, trubku, ukulele, flétnu, varhany i bicí.

Paul McCartney už v minulosti spolupracoval s Grohlem a dalšími dvěma členy Nirvany. S basistou Kristem Novoselicem a současným kytaristou Foo Fighters Patem Smearem. Podíleli se na skladbě Cut Me Some Black do filmu Sound City, režírovaného Davem Grohlem, z roku 2013. McCartney také zahrál s Grohlem, Novoselicem a Smearem píseň na koncertu na počest obětem hurikánu Sandy v New Yorku v roce 2012.

Album „Beton a zlato“ vyjde 15. září. Foo Fighters jsou momentálně na koncertní šňůře po Evropě, Americe i Asii. V rámci turné se 27. června zastavili také v Praze. Poslední album „Saint Cecilia EP“ vydala kapela v roce 2015.

Klip k písni Run, která je na novém albu.

msz
  • 0Diskuse
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!
Vhodná alternativa mateřského mléka existuje!

To, že je kojení přínosné pro dítě i pro matku, a to jak z krátkodobého, tak i z dlouhodobého hlediska, je všeobecně známé. Kojení dětí je proto doporučováno až do šesti měsíců jejich věku. Bohužel však méně něž 17 % žen ve Velké Británii dokáže po celou tuto dobu pouze kojit, aniž by muselo dítě přikrmovat. A právě v těchto situacích je nutné najít adekvátní alternativu.

Najdete na Lidovky.cz