13. března 2017 10:12 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Sama mezi polonahými těly. Martina Bárta bude reprezentovat Česko na Eurovizi

Píseň My Turn od Martiny Bárty. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Píseň My Turn od Martiny Bárty. | foto: Česká televize

PRAHA Za Českou republiku bude v písňové soutěži Eurovize bojovat zpěvačka Martina Bárta. Do Kyjeva přijede zazpívat svou píseň My Turn. Skladbu vybrala odborná porota z více než tří stovek písní.

Popová skladba My Turn je zajímavá po hudební i vizuální stránce. Autorem písně je britský skladatel Kyler Niko. Intimní balada je doplněná videem, pod které se podepsal Uroš Trefalt, držitel několika ocenění za televizní design. S ním spolupracovali i dva čerství držitelé Českých lvů - střihač Marek Opatrný (Masaryk) a Lukáš Veverka, držitel ocenění za plakát k filmu Já, Olga Hepnarová. Skladbu vybrala porota ve složení Ota Balage, Michal Pavlíček, Martin Kužmák, Jiří škorpík a Michal Dvořák.

Volba Martiny Bárty byla nečekaná, neboť v česku je známá spíše jako jazzová zpěvačka. Zároveň ale vyhrála talentovou soutěž a v muzikálu Robin Hood - cesta ke slávě ztvárňuje roli Mariany. „Písni My Turn věřím, nebyla bych schopná vystoupit před tak obrovským publikem se skladbou, s níž bych se nemohla plně ztotožnit. Jsem hrdá, že s ní mohu reprezentovat Českou republiku. Udělám vše, abych nezklamala,“ sdělila Martina Bárta.

Poprvé budou mít diváci možnost Martinu Bártu sledovat 9. května na ČT2 v rámci vysílání prvního semifinále soutěže, druhé semifinále Česká televize uvede 11. května. Finálový večer bude možné vidět 13. května na ČT1. Minulý rok Českou republiku reprezentovala Gabriela Gunčíková, která se probojovala až do finále.

Soutěž Eurovizer (Eurovision) 2017 - vizuál.
Píseň My Turn od Martiny Bárty.
Lidovky.cz

VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony
VALENTÝN: Jednoduché čokoládové bonbony

Výborné čokoládové bonbony, které můžete na Valentýna vytvořit ve tvaru srdíček.