4. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Seriál Euforie zobrazil homosexuální styk členů skupiny One Direction. Fanoušky to pobouřilo

Zendaya jako Rue Benettová. Seriál Euforie (2019). Tvůrce: Sam Levinson. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zendaya jako Rue Benettová. Seriál Euforie (2019). Tvůrce: Sam Levinson. | foto: HBO

Nový seriál Euforie (Euphoria) z produkce televize HBO obsahuje animovanou scénu pohlavního styku dvou členů populární popové skupiny One Direction. Těch se ale pravděpodobně HBO na nic neptala. Nejhůř to na sociálních sítích nesou fanoušci, kteří ale již dříve ve fanouškovských povídkách dávali oba dva aktéry dohromady.

Třída středoškoláků, která proplouvá vodami prvních lásek, tvrdých drog a ještě tvrdších depresí. Seriál Euforie se snaží zobrazit všechny strasti a radosti dospívání, ke kterým patří nepochybně i posedlost hudebními skupinami. 

Zendaya jako Rue Benettová. Seriál Euforie (2019). Tvůrce: Sam Levinson.
Bezstarostné mládí? Seriál Euforie (2019). Tvůrce: Sam Levinson.

Skupina v hibernaci

One Direction vznikli v roce 2010. V roce si dali 2016 na neurčitou dobu pauzu. V současné době tedy nekoncertuje ani nevytváří nové materiály 

V jedné scéně ve třetí epizodě hlavní postava Rue Benettová (Zendaya) vypráví takzvanou fanfikci, fanouškovskou povídku založenou na popkulturních fenoménech. Tématem její povídky je homosexuální pohlavní styk dvou nejvýraznějších členů kapely One Direction - Harryho Stylese a Louise Tomlinsona. Televize HBO se ani jednoho z nich pravděpodobně na nic neptala. 

„Můžu říct, že mě nikdo nekontaktoval a nikdo se mě na nic neptal,“ napsal na svůj Twitter Tomlinson. Harry Styles, který není na sociálních sítích příliš aktivní, událost zatím nekomentoval. Fanoušci kapely si na scénu stěžují. „To je tak nechutné! Představte si, že o vás a vašem nejlepším kamarádovi někdo něco takového natočí,“ myslí si na serveru YouTube uživatelka s přezdívkou Whalien 52. „Představte si, jak se teď oba musí cítit. Jsem z toho hrozně zklamaná,“ napsala uživatelka s přezdívkou Sheerio. 

Pro fanoušky je ale podobné fantazírování o této dvojici běžné. Homosexuální pár, kterému se familiárně podle kombinace jmen přezdívalo Larry Stylson, byl opravdu objektem celé řady těchto fanouškovských povídek. Samotní členové kapely z toho ale nikdy nadšení nebyli. V roce 2017 Tomlinson označil celou záležitost za konspiraci a vlastní fanoušky obvinil z toho, že tím poškodili jeho vztahy s přítelkyní Eleanor Calderovou. 

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz