14. června 2017 11:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Snímku Nejsledovanější o českých youtuberech padla poslední klapka

Snímek Nejsledovanější o českých Youtuberech. Youtuberka Shopaholic Nicol. . | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Snímek Nejsledovanější o českých Youtuberech. Youtuberka Shopaholic Nicol. . | foto: Bontonfilm

První film, který nabídne pohled do zákulisí fenoménu dnešní doby – youtuberství, byl před pár dny dokončen a diváci jej uvidí poprvé 14.září 2017 v kinech. Herci, kteří celý film uzavírají, se dokonce stali sami fanoušci youtuberů.

Na brněnském Utuberingu – setkání nejznámějších youtuberů s jejich fanoušky – padla poslední klapka celovečerního filmu Nejsledovanější, který po dobu jednoho roku sledoval šestici předních českých youtuberů – Kovyho, Pedra, Shopaholic Nicol, Gabrielle Hecl a sesterskou dvojici A Cup of Style.

Režisér Jiří Sádek a producent Jindřich Trčka takto symbolicky ukončili natáčení na hlavním pódiu akce před tisícem diváků, kteří se zároveň stali kameramany a prostřednictvím svých mobilů závěrečnou scénu filmu zaznamenali. Z videí diváků bude sestříhána finální scéna, která se tak stala doslova „nejsledovanější“. Poprvé v českém filmu se sami diváci stali spoluautory filmu určeného pro kina.

Snímek Nejsledovanější o českých Youtuberech. Poslední klapka filmu.
Snímek Nejsledovanější o českých Youtuberech. Vloggerky z A Cup of Style.

„Prožili jsme několik desítek natáčecích dní během jednoho roku s youtubery, a zároveň mnozí z těch, kteří stáli pod pódiem a natočili poslední klapku, byli zase ten rok s námi – dívali se na náš filmový youtube kanál, sledovali nás na instagramu a facebooku. Ten film je i jejich, takže dávalo smysl, aby se na něm podíleli,“ vysvětlil režisér Jiří Sádek, který stojí režií například i filmu Polednice.

Projekt Nejsledovanější tak poprvé přenáší hvězdy mobilních displejů na plátna kin. Jestli se tvůrcům podaří dostat děti a teenagery, kteří své idoly sledují doma nebo ve škole, taky do kinosálů, se dozvíme už 14. září.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz