17. ledna 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Novým papežem může být John Malkovich. Sorrentino se vrací do Vatikánu

Jude Law a John Malkovich. Seriál Nový papež (2019). Režie: Paolo Sorrentino. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jude Law a John Malkovich. Seriál Nový papež (2019). Režie: Paolo Sorrentino. | foto: HBO

VATIKÁN Nahradí Lennyho Bellarda (Jude Law) nový papež? To alespoň naznačuje název nového seriálu z dílny Paola Sorrentina. Datum premiéry Nového papeže je zatím neznámé.

Nový papež by měl být antologickou sérií ve stylu seriálů jako je Fargo nebo Temný případ. To znamená, že se vymění alespoň část hereckého obsazení, ale některé prvky (například ústřední motiv) zůstávají neměnné. Stejný zůstává i štáb. Televize HBO uvedla, že se v Novém papežovi ale některé ze známých postav vrátí, takže výměna obsazení určitě nebude úplná.

Rád si zapálí a pije kolu Zero. Jude Law v titulní roli seriálu Mladý papež.
Nahoře upnout, dole povolit. Trend supervolných kalhot si do ulic zatím cestu...

Lenny je hvězda

Paolo Sorrentino natočil seriál poté, co v roce 2016 získal Oscara za svůj snímek Velká nádhera. Jude Law získal za roli papeže Lennyho Belarda nominaci na Zlatý glóbus.

Hlavním tahákem Nového papeže bude pravděpodobně John Malkovich (Nebezpečné známosti, Con Air) v zatím nespecifikované roli. V promočních materiálech je ale vidět ve stejném papežském obleku, jako nosí Lenny Belardo. Může tak být tím novým papežem, o kterém se v názvu mluví? V seriálu se má podle všech informací objevit Sharon Stoneová (Základní instinkt, Total Recall), ačkoliv její role ještě oficiálně potvrzena nebyla. Doplní je Mark Ivanir (Poslední kvartet, Terminál) nebo Henry Goodman (Já, Claude Monet, Dáma ve zlatém).

Natáčení seriálu probíhá v Římě, Londýně a Benátkách. Pak se přistoupí k postprodukci. Datum premiéry zatím stanoveno není.

POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy
POZOR: Závislost dětí na internetu: Hrozí psychické a zdravotní poruchy

Odborníci se shodují na tom, že časté vysedávání dětí u internetu a používání mobilních telefonů může vést k závislosti. Nadužívání digitálních technologií má negativní dopad na jejich zdraví i psychiku. Jaké jsou varovné příznaky a jak situaci řešit?

Najdete na Lidovky.cz