8. listopadu 2018 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Dramatické události z fronty pohledem novináře. Vyhrajte knihu Za oponou války

Za oponou války | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Za oponou války | foto: ARGO

Za oponou války je prvotina z pera válečného reportéra a zpravodaje České televize na Blízkém východě. Jakub Szántó v knize přibližuje své dramatické zážitky z frontových linií, míst teroristických útoků i státních převratů a revolucí, které během své kariéry televizního novináře v uplynulých dvou dekádách natáčel.

Barvitým jazykem zprostředkovává pozadí dějinných událostí pohledem očitého svědka. Zároveň poodhaluje a demýtizuje práci žurnalistů uprostřed pohnutých situací a nepředvídatelného vývoje.

Vedle strhujícího vyprávění, které jako vystudovaný historik zasazuje do širšího dějinného kontextu, kniha dává nahlédnout i do niterných vztahů autora k rodině, novinářským kolegům i přátelům napříč Orientem. To vše balí do lehce sarkastického a sebeironického tónu, který odhaluje, nakolik je humor klíčovou ingrediencí pro práci i přežití v situacích, ze kterých normální člověk raději prchá. Knihu doprovází bohatá obrazová příloha autorových fotografií z terénu.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Které ceny za svou práci Jakub Szántó získal? Své odpovědi posílejte do neděle 11. listopadu. Ze správných vybereme vítěze. 


Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz