9. září 2019 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Jak žila Květa Fialová? Vyhrajte knihu Poslední deník

Květa Fialová na návštěvě u maminky ve slovenském Lazisku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Květa Fialová na návštěvě u maminky ve slovenském Lazisku | foto: Archiv Květy Fialové

Kniha Poslední deník Květy Fialové je jiná než knížky o slavných herečkách. Autor Josef Kubáník v ní zachytil jeden silný ženský osud i jejich láskyplné přátelství, které jim oběma převrátilo život naruby. Jeho sugestivní, zábavný a neobvykle přímý „pozdní portrét Tornádo Lou“ vypráví i o posledních letech života Květy Fialové a jejím odchodu – jak ona sama říkala – na nebesa.

„Paní Květa tu poprvé otevřeně a naprosto bez servítků odvypráví příběh svého života, který by vydal na román. Povídání je prokládáno jejími deníkovými zápisky a dopisy. A paní Květa je tu nejen velmi vtipná, ale i krutá, laskavá i cynická, velkorysá i nespravedlivá. Hlavně je ale výjimečně autentická a pravdivá,“ říká Josef Kubáník, herec Slováckého divadla v Uherském Hradišti.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Jak se jmenuje nakladatelství, které knihu vydává? Své odpovědi posílejte do čtvrtka 12. září. Ze správných vybereme vítěze.


Lidovky.cz