3. července 2018 16:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

SOUTĚŽ: Zásilka z Knihozemě. Vyhrajte Pottera, příběh severských bohů či putování starou Prahou

Obálka knihy Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Obálka knihy Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou. | foto: Albatros

PRAHA Prázdniny jsou již v plném proudu a krom dětských táborů a povalování se u vody, k nim nepochybně patří i knihy plné zajímavých příběhů. Nakladatelství Albatros věnovalo pro čtenáře serveru Lidovky.cz pět různých titulů pro menší i starší čtenáře.

Konkrétně mohou čtenáři soutěžit o tyto tituly:

Franklinova létající knihovna
Odd a mraziví obři
Áďa spadla do kanálu aneb putování dávnou Prahou
Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel
Zápisky z Rosewoodu - Princezna v utajení

Harry Potter: Cesta dějinami čar a kouzel
Obálka knihy Franklinova létající knihovna.

O těchto titulech, včetně věkového doporučení, jsme psali v knižních tipech za vysvědčení.

Všechny knihy prošly pečlivým výběrem, nakladatelský dům Albatros Media je totiž v letošním roce v rámci dlouhodobého projektu Zásilka z Knihozemě zařadil mezi prvních dvanáct nejzajímavějších dětských knih, které patří mezi knižní novinky. Mimo výše zmíněné zařadil Albatros do výběru příběh o velrybě Gerdě pro nejmenší čtenáře nebo Senzační sbírku zvířat doktora Proktora od oblíbeného spisovatele detektivek Jo Nesboa.

„Knihozem vznikla primárně s cílem usnadnit rodičům, prarodičům a dětem výběr dětských knih. Ročně totiž v České republice vyjde téměř 2 000 knih pro děti a orientovat se v nich není snadné. Všechny knížky, které doporučujeme, prošly naším pečlivým výběrem a splňují vysoké nároky na literární, ale i výtvarné zpracování,” uvedla společnost Albatros Media.

Cílem Knihozemě je ale přinášet i náměty na podporu čtenářství.

A jak knihu vyhrát? Stačí odpovědět na jednoduchou otázku: Jaký nápad dostane drak Franklin? Nápovědu naleznete zde. Své odpovědi spolu s adresou a titulem, který si přejete vyhrát, posílejte do soboty 6. července. Ze správných odpovědí vybereme vítěze jednotlivých titulů.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!