26. listopadu 2011 18:30 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Státní opera přivítá nové Slavíky, ve hře je stále Objev roku

Karel Gott byl vyhlášen Zpěvákem roku na slavnostním vyhlášení výsledků 44. ročníku hudební ankety Český slavíkKarel Gott byl vyhlášen Zpěvákem roku na slavnostním vyhlášení výsledků 44. ročníku hudební ankety Český slavík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott byl vyhlášen Zpěvákem roku na slavnostním vyhlášení výsledků 44. ročníku hudební ankety Český slavíkKarel Gott byl vyhlášen Zpěvákem roku na slavnostním vyhlášení výsledků 44. ročníku hudební ankety Český slavík | foto: Doležal Michal ČTK

PRAHA Ve Státní opeře Praha budou v přímém televizním přenosu vyhlášeny výsledky ankety Český slavík. Večer bude stejně jako loni moderovat Libor Bouček. V hlavních kategoriích obhajují prvenství Karel Gott, Lucie Bílá a skupina Kabát. V kategorii Slavíci bez hranic, určené pro interprety a kapely ze Slovenska, mohou opět uspět trojnásobní vítězové No Name.

V současné době mohou fanoušci populární hudby hlasovat ve finálovém kole kategorie Objev roku. Hlasování v této kategorii skončí přibližně v polovině přenosu. Uděleni budou zlatí, stříbrní a bronzoví slavíci v kategoriích zpěvák, zpěvačka a skupina.

Oceněn bude také vítěz kategorie Skokan roku a poprvé v historii Slavíků bude předána cena české stanice MTV za Videoklip roku.

JAKÝ BYL MINULÝ SLAVÍK?

V doprovodném programu vystoupí například Lucie Bílá, Karel Gott, Xindl X, Tomáš Klus, Ewa Farna, Dara Rolins a další.

Vyhrát aspoň jednou Zlatého, respektive Českého slavíka se zatím podařilo 26 zpěvákům, zpěvačkám a skupinám. Rekordmanem je Karel Gott, který získal 36 Zlatých a Českých slavíků.

ČTK, Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz