6. prosince 2017 14:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Studio vyhodilo režiséra kvůli absencím. Staral jsem se o rodiče, hájí se Singer

Rami Malek jako Freddie Mercury. Snímek Bohemian Rhapsody. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rami Malek jako Freddie Mercury. Snímek Bohemian Rhapsody. | foto: 20TH CENTURY FOX

LOS ANGELES Studio Twentieth Century Fox vyhodilo Bryana Singera z režisérského křesla biografického filmu o zpěvákovi rockové skupiny Queen Freddiem Mercurym. Důvodem měla být Singerova častá nepřítomnost na natáčení. Režisér se hájí tím, že se jezdil starat o nemocného rodiče. Snímek Bohemian Rhapsody má českou premiéru naplánovanou na 27. prosince 2018.

Do konce samotného natáčení snímku Bohemian Rhapsody, pojmenovaném podle největšího hitu kapely Queen, zbývalo méně než tři týdny. V biografickém filmu o frontmanovi jedné z nejslavnějších kapel světa si Mercuryho zahrál Rami Malek (Mr. Robot, Dočasný domov). Do režisérského křesla usedl Bryan Singer (X-men, Obvyklí podezřelí).

V pondělí studio Fox oznámilo, že Singer již nadále není režisérem snímku. Důvodem měly být jeho časté absence. Podle zdrojů webu Variety za Singera musel zaskakovat kameraman Thomas Newton Sigel. Na Singera si měl stěžovat i herec Rami Malek.

Režisér Bryan Singer v roce 2009.

Režisér Bryan Singer v roce 2009.


Studio Fox už 1. prosince oznámilo, že dočasně pozastavuje natáčení kvůli Singerově zaneprázdněnosti. Režisér tehdy informoval veřejnost, že řeší zdravotní situaci v rodině. Jeho následný vyhazov ale přišel nečekaně. „Požádal jsem studio o nějaký čas volna, abych se mohl vrátit domů kvůli naléhavým zdravotním problémům jednoho z mých rodičů,“ vysvětloval Singer.

Podle něj je tak na vině Fox. „Naneštěstí mi studio odmítlo vyhovět a ukončilo se mnou spolupráci. Nebylo to mé rozhodnutí a nemohl jsem s tím nic dělat,“ dodal k problému.

Bryan Singer i tak dostane částku, kterou mu smlouva připisovala. Nového režiséra studio Fox ještě neoznámilo. Není ani známo, zda výměna režisérů oddálí plánovanou premiéru.

Najdete na Lidovky.cz