Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 6 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
28. listopadu 2015 18:00, aktualizováno  23:10 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Gott si přišel pro 40. slavíka. Ocenění získala i kontroverzní skupina Ortel

Karel Gott i přes nemoc převzal cenu pro nejlepšího zpěváka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Karel Gott i přes nemoc převzal cenu pro nejlepšího zpěváka. | foto:  František Vlček, MAFRA

PRAHA Ve Státní opeře v Praze proběhlo vyhlašování výsledků 50. ročníku ankety Český slavík. Karel Gott na předávání dorazil a získal již 40. zlatého slavíka. V kategorii zpěvačka opět vyhrála Lucie Bílá. Stříbro mezi skupinami získala kapela Ortel, která je spojována s krajní pravicí. Zvítězila skupina Kabát.

Svůj hlas někomu z tuzemských interpretů letos zaslalo do ankety Český slavík Mattoni přes 140 000 lidí.

Českého slavíka už po čtyřicáté získal Karel Gott a současně se stal Absolutním slavíkem 2015, rovněž dostal i speciálního Platinového slavíka. Ocenění si zpěvák v sobotu večer převzal ve Státní opeře v Praze, jeho účast přitom byla dlouho nejistá, protože bojuje s vážnou nemocí.

„Vaše přízeň pro mě byla velmi cennou infuzí, tou nejlepší pomocí k léčbě,“ poděkoval Gott svým příznivcům. Cestu do Státní opery Praha označil za zdravotní vycházku ošperkovanou cenami. „Už jsem se zabýval myšlenkou, že mi bude zbývat jen zlatý bažant,“ doplnil zpěvák, kterému diváci dlouho vestoje tleskali.

Stříbrnou kapelou se stal Ortel.
V kategorii zpěvaček zvítězila Lucie Bílá. Po jejím boku je moderátor večera...

Druhý nejvyšší počet hlasů v kategorii zpěvák stejně jako loni dostal Tomáš Klus. Na třetím místě skončil Tomáš Ortel, frontman kontroverzní skupiny Ortel, která se stala v letošním 50. ročníku ankety druhou nejpopulárnější skupinou.

„Furt si myslíme, že sem nepatříme, ale fanoušci mají asi jiný názor, děkujeme všem, kteří nám drželi palce,“ řekl Ortel při přebírání ceny za kapelu. Současně označil kritiku kapely, která ve svých textech často vystupuje proti menšinám a v poslední době využívá strachu lidí z islámu, za „štvavou kampaň“. Bronzová příčka mezi skupina patří jako loni kapele Kryštof.

„Tohle mě nikdy nepřestane překvapovat. A taky mě to nikdy neomrzí,“ řekla Bílá při přebírání ocenění. Na dalších dvou místech za ní jako v loňském ročníku skončily Lucie Vondráčková a Ewa Farna.

Svůj hlas někomu z tuzemských interpretů letos zaslalo do ankety Český slavík přes 140.000 lidí. Vedle hlavních kategorií byli oznámeni vítězové vedlejších kategorií. Prvenství v kategorii Slavíci bez hranic získala slovenská skupina No Name. Vedle toho byla předána například i cena za nejstreamovanější českou skladbu na internetu, získal ji zpěvák Sebastian za Toulavou.

Objevem roku se stala skupina Slza, která současně převzala i cenu Hvězda internetu.

ČTK
Premium

Sprcha pro osm lidí: jak to vypadalo na Epsteinově ranči na dělání dětí

Ranč Zorro pedofilního milionáře Jeffreyho Epsteina v poušti v Novém Mexiku,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kdyby zdi mohly mluvit. Přinášíme exkluzivně snímky přepychového ranče, kam americký finančník Jeffrey Epstein svážel...

Premium

Až patnáct procent mladých žen trápí záhadná nemoc. Lékaři si s ní nevědí rady

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Syndrom PCOS výrazně komplikuje početí. Problémy s ním trápí stále více Čechů. Některé rodiny pořízení potomka příliš...

Premium

Je sexting nevinná hra nebo nevěra? Pánové jsou tolerantnější než dámy

Sexting | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Generace našich rodičů tohle řešit nemusela. Měli poměrně jasno a věděli, co je a není zahýbání. Moderní technologie...