Středa 29. ledna 2020svátek má Zdislava 4 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Útěk ze zábavních parků do světa lidí. Seriál Westworld přichází se třetí sérií

Humanoidní robot prozřel a už nechce hrát pasivní farmářskou dceru, s níž si... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Humanoidní robot prozřel a už nechce hrát pasivní farmářskou dceru, s níž si... | foto: HBO

WESTWORLD/PRAHA Populární seriál Westworld z produkce televize HBO se vrací se třetí sérií. Po vzoru těch předchozích se ale divákovi do své premiéry představuje zásadně pouze v náznacích a záhadných ukázkách. Oblíbení hrdinové na obrazovky znovu zamíří již 15. března.

Futuristický svět plný udělátek, které vylepšují lidský život. Opravdu? „Říkali nám, že ze světa udělají lepší místo,“ říká zlověstně v ukázce nový hrdina Caleb v podání herce Aarona Paula. Neví se, koho tím přesně myslí, ale jedno je jisté - je přesvědčen o tom, že se jim to nepovedlo. Je tedy potřeba potřeba zjednat nápravu. Jádro dění se tentokrát přesune mimo zábavní park Westworld.

Konkrétní děj třetí série znám není. Soudě podle ukázky z července minulého roku můžeme očekávat nový svět zasazený do doby druhé světové války. Právě tam totiž vstupuje v ukázce Maeve (Thandie Newtonová). Dolores (Evan Rachel Woodová) je ve světě lidí stále na útěku před lovci, stejně jako v druhé sérii. 

Aaron Paul a robot. Třetí série seriálu Westworld (2019).
Ceny Emmy 2018. Thandie Newtonová získala za Westworld cenu pro nejlepší...

Jiná ukázka na třetí sérii je zase stylizovaná jako reklama na společnost Incite. „Svět je komplexní, komplikovaný a v nepořádku. Lidský život takový být nemusí,“ praví v ukázce spoluzakladatel společnosti Liam Dempsey (Jefferson Mays). 

Nová série se na obrazovky podívá již 15. března. Datum bylo oznámeno v rámci krátké záhadné ukázky na profilu HBO na sociálních sítích. Spolu se seriálem se v něm objevují skutečné události jako protesty v Hongkongu nebo impeachment Donalda Trumpa.

Z hereckého obsazení je jisté, že se vrátí Evan Rachel Woodová a Thandie Newtonová. Výraznou roli mladého zlodějíčka získala hvězda seriálu Perníkový táta, americký herec Aaron Paul. 

Úspěšný seriál vznikl na motivy stejnojmenného filmu z roku 1973. Ten zase vyšel z knižního bestselleru sci-fi spisovatele Michaela Crichtona, který mimo jiné stojí třeba i za předlohou k Jurskému parku.

Premium

Velký test palubních kamer: některé umí i ochránit před nehodou

Velký test on-board kamer | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Porovnali jsme šestnáct oblíbených autokamer podle kvality záznamu, parametrů a funkcí, které nabízí. Cenové rozpětí...

Premium

Léčil jsem lidi homeopatií. Pak jsem zjistil, že funguje jinak, než mi říkali

Profesor Edzard Ernst, odborník na testování účinnosti alternativní medicíny,... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Homeopatie je přes dvě stě let stará medicína. Znamená to, že patří do starého železa, nebo má stále co nabídnout?...

Premium

Do dvou let se ukáže neudržitelnost elektroaut, říká bývalý šéf Škoda Auto

Vratislav Kulhánek v lednu 2020 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vadili jsme hlavně značce Volkswagen, když jsme postavili Octavii proti Golfu, říká v rozhovoru pro LN Vratislav...