11. března 2018 12:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vánoční láska po francouzsku. V Malé Úpě se točí francouzská romantická komedie

Natáčení francouzské romantické komedie z cyklu Coup de foudre v Malé Úpě. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Natáčení francouzské romantické komedie z cyklu Coup de foudre v Malé Úpě. | foto: 2media

MALÁ ÚPA Další ze sérii francouzských romantických vánočních komedií Coup de foudre se natáčí v Malé Úpě. Hlavní roli ztvárnila seriálová hvězda Barbara Cabrita.

Kouzlu Malé Úpy, druhé nejvýše položené obce v České republice, podléhají turisté i filmaři. Právě v těchto dnech je dějištěm natáčení další ze série oblíbených francouzských romantických vánočních komedií Coup de foudre. Francouzský štáb pracuje v první půli března především v okolí barokního kostela svatého Petra a Pavla z roku 1789, který je srdcem a symbolem Malé Úpy. Jednu z hlavních rolí ztvárnila Barbara Cabrita, kterou čeští diváci znají z několika epizod seriálu Kriminálka Paříž nebo komedie Zlatá klícka z roku 2013. V náležitě idylickém příběhu svou roli sehrají nejen exteriéry malebné horské vesničky, ale coby komparzisté také místní obyvatelé.

Produkce francouzské televize TF1 si pro natáčení vánočních komediíz cyklu Coup de foudre à Noel vybírá unikátní lokality po celém světě. Úvodní díl vznikalv indickém Jaipuru, další v laponské Kiruně ve Švédsku a v Praze, v roce 2017 volba padla na polynéský ostrov Bora Bora a letos na Vánoce budou francouzští diváci sledovat příběh odehrávající se ve Vídni a Malé Úpě. Proč právě tady? „Každý, kdo u nás někdy byl, dobře ví, že je to mimořádně romantické a půvabné místo. A navíc připomíná tyrolskou vesničku, což asi není náhoda, protože původní obyvatelé Malé Úpy přišli v roce 1566 z Tyrolska, Štýrska  a Korutan,“ podotýká starosta Malé Úpy Karel Engliš.

Natáčení francouzské romantické komedie z cyklu Coup de foudre v Malé Úpě.
Natáčení francouzské romantické komedie z cyklu Coup de foudre v Malé Úpě.
Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz