23. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Kultura

Vrásčitá a zanedbaná. Kidmanová má v novém filmu vypadat jako ‚skutečná žena ve středním věku‘

Nicole Kidmanová ve snímku Destroyer. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nicole Kidmanová ve snímku Destroyer. | foto: Annapurna Pictures

LOS ANGELES/PRAHA Oscarová herečka Nicole Kidmanová prošla kvůli roli v novém snímku Destroyer výraznou proměnou. Z blonďaté krásky se stala ztrhaná, neupravená žena s krátkými prošedivělými vlasy a velkými kruhy pod očima. Režisérka snímku podle svých slov chtěla, aby vypadala jako „skutečná žena ve středním věku“.

Nicole Kidmanová zahájila rok 2018 Zlatým glóbem pro nejlepší herečku za roli v úspěšném seriálu Sedmilhářky. Dalším letošním projektem australské rodačky má být kriminální drama Destroyer (Ničitel). Premiéra snímku se plánuje na pětadvacátého prosince. Kidmanová v něm bude k nepoznání – herečka, již jsme zvyklí vídat v rolích elegantních, důstojných krasavic, se promění v zanedbanou, ztrhanou stárnoucí ženu s vyčerpaným pohledem.

Postava losangeleské vyšetřovatelky Erin Bellové, jejíž role se Kidmanová zhostí, bojuje s přízraky minulosti. V jejím životě se znovu objevuje vůdce gangu, do něhož se jako mladá policistka infiltrovala. Zdá se, že příběh bude na rozdíl od obvyklých počinů Kidmanové neobvykle temný. Zahořklou vyšetřovatelku ostatně charakterizují hluboké kruhy pod očima a nedbalý, prošedivělý krátký sestřih.

Herečka Nicole Kidmanová předvedla dlouhý rozparek
Nicole Kidmanová s cenou za seriál Sedmilhářky.

Tragická a heroická

Režisérka snímku Karyn Kusamová řekla magazínu Vanity Fair, že má hrdinka filmu vypadat jako „skutečná žena ve středním věku“, jejíž zkušenosti se zračí v její tváři. „Spáleniny od slunce, spánková deprivace, stres a vztek, to všechno se odráží na jejím těle,“ vysvětluje. Postavu Bellové popsala jako „vcelku tragickou“ a „ve své podstatě heroickou“ ženu, jejíž ošklivost, malost a zahořklost vyplouvají na povrch v jejím vzhledu.

Nicole Kidmanová s cenou za seriál Sedmilhářky.

Nicole Kidmanová s cenou za seriál Sedmilhářky.

Drsné ženské charaktery nejsou pro Kusamovou žádná novinka. Roku 2005 obsadila Charlize Theronovou do role tajné agentky v akčním sci-fi Aeon Flux. Ten se u kritiků s příliš velkou chválou nesetkal – na prestižní filmové databázi Rotten Tomatoes získal hodnocení pouhých devět procent. Úspěch slavila Kusamová, která v posledních letech pracovala především v televizi, až s nízkorozpočtovým hororem The Invitation z roku 2016.

Autory scénáře k snímku Destroyer jsou Matt Manfredi a Phil Hay, manžel Kusamové. Ve filmu by se měli kromě Kidmanové objevit Sebastian Stan, Toby Kebbell a Tatiana Meslanyová.

Najdete na Lidovky.cz